Какво се случи тази седмица в Бургас и страната? Първият вот на недоверие към кабинета Желязков не мина, но политическите напрежения остават. Земеделците настояват за спешни мерки за напояване, а в Созопол питат защо държавата бездейства по проекта за остров Свети Кирик. Обсъждаме също цените на ваканционните имоти, искането за ремонт на пътя към Долно Езерово, забраната на мобилни телефони в училище, проблема с излезлите от употреба гуми и други теми от седмицата.
Ето и какво сме ви подготвили днес:
Какви са целите на вота на недоверие и какво се крие зад него? По темата работи Калина Енчева.
Ще има ли достатъчно вода за напояване и какво поискаха аграрните производители? Десислава Златева разговаря с Илия Проданов.
Каква е цената на ваканционните имоти и има ли отлив на чуждестранни инвеститори? По темата работи Даниела Костадинова.
Защо проектът за Център на черноморските цивилизации в Созопол не се реализира вече 15 години? Разказва Даниела Костадинова.
Кога ще бъде ремонтиран пътят между Долно Езерово и Бургас и какво планират институциите? С подробности Нина Рангелова.
Трябва ли да се забранят напълно мобилните телефони в училище? Християна Йорданова с мненията от Бургас.
Как да се реши проблемът с нерегламентираните сметища за автомобилни гуми? По темата работи Елена Димитрова.
Защо водата в Шивачево отново не става за пиене и как реагират местните? С подробности Стоян Радев.
Какви професии избират младите хора и защо жертват мечтите си заради по-високи доходи? По темата работи Ивайло Пеев.
Отличие за бургаските полицаи справили се с екстремни ситуации? Свобода Атанасова с повече информация.
Какво показва уникалната изложба на керамични лули в Археологическия музей в Бургас? Разказва Стефка Бакърджиева.
Какво представя ретроспективната изложба на художника Климент Атанасов в Бургас? Интервю на Елена Димитрова.
С какво ще запомним актьора Васил Банов, който си отиде на 78 години? Спомен за големия български актьор.
Щастие е тогава, когато ти е абсолютно безразлично какъв ден от седмицата е днес: понеделник, сряда, събота или неделя. И си щастлив във всеки от тези дни. Добро утро! Време за динамично утро и чаша сутрешно кафе, добавете му мед вместо захар и опитайте, ще ви хареса! Екипът ни днес – звукорежисьор е Мариян Райнов, новините ще представя Християна..
По "Булевард Демокрация" крачим от 15 до 18 часа. Недъзите на нашето време и неговите герои са на фокус този следобед с актуалните сюжети, които животът ни поставя. Над 200 нарушения на скоростта и движение в аварийната лента по автомагистрала „Тракия“ са засечени от полицията в Сливен само през почивните дни като два автомобила са се движили..
ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 19 АВГУСТ! Лятото препуска, а ние също бързаме да живеем. Но не забравяйте, че красотата е не в бързината, а в наслаждението от това което ни се случва. Повече красиви моменти на 19-ти август пожелаваме и от ефира на БНР – Бургас. Добро утро във вторник! Ето какво сме ви приготвили до 10.00 ч.: В..
Три пожара горяха през уикенда в Бургаско, единия от тях бе до Българово. Освен огнеборци се включиха и доброволци от Камено. След малко ще чуем техния ръководител Петър Неделчев. В коментара доц. д-р инж. Петър Филков, декан на факултета по Хидротехника в УАСГ, за управлението на язовирите у нас и може ли да се избегне водната криза. В минутите след..
Добро утро на старта на новата седмица! Ето и част от акцентите на 18 август: Основните приоритети по Програмата за морско дело и рибарство за периода до 2027 година е темата на фокус след новините в 8 часа. Наш събеседник ще бъде изпълнителният директор на Агенция за рибарство и аквакултури Николай Георгиев, след срещата в Малта, инициирана от..
Каквото и да се случва, винаги дръжте прозореца на душата си отворен за слънцето. В слънчевата неделя ви каним на релакс и сладки приказки. Звукорежисьор е Алекс Пенев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите и гостите в предаването ни днес: - Певицата Мария Мутафчиева ще ни разкаже за своето музикално лято, за участията на групата й..
След дълго чаканата среща САЩ-Русия в Аляска е постигнат значителен напредък, но без окончателна договореност за потенциално прекратяване на войната в Украйна. Нито един от двамата лидери – руският Владимир Путин и американският Доналд Тръмп не посочи детайли от разговорите, които продължиха близо 3 часа. Путин определи разговорите като..
Три пожара горяха през уикенда в Бургаско, единия от тях бе до Българово. Освен огнеборци се включиха и доброволци от Камено. След малко ще чуем техния..
По "Булевард Демокрация" крачим от 15 до 18 часа. Недъзите на нашето време и неговите герои са на фокус този следобед с актуалните сюжети, които..
ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 19 АВГУСТ! Лятото препуска, а ние също бързаме да живеем. Но не забравяйте, че красотата е не в бързината, а в..