Отборът на „Звездичка“, набор 2013, се завърна с добро представяне от международен футболен турнир в Хърватска, където се състезаваха общо 64 отбора. В своята група бургаските момчета завършиха на трето място.
Турнирът започна с две победи – 2:0 срещу словенския „Ихан“ и 1:0 срещу австрийския „Хартберг“. Последва равенство 2:2 със „Слован Братислава“ и минимална загуба с 0:1 от „Ювентус“. След нов успех с 2:0 над „Целие“ от Словения, „Звездичка“ загуби решаващ мач с 0:1 от „Адмира Вакер“. Последната среща от групата с „Враника“ завърши 0:0.
Като трети в групата бургаските футболисти изиграха допълнителен мач срещу италианския „Арзигано“, завършил 1:1 в редовното време и победа след дузпи.
Сериозен удар за отбора бе контузията на капитана Валери Георгиев, който си счупи ръката в мача с „Адмира Вакер“. От клуба пожелаха бързо възстановяване на съотборника си.
В олимпийския клас ILCA 6 състезателката на яхт клуб „Черноморец“ Бургас и националния отбор по ветроходство Александра Лукоянова се класира на пето място на Европейското първенство до 23 години. Младата надежда на родното ветроходство постигна този резултат след оспорвана надпревара в Швеция. Лукоянова направи серия от силни стартове, влезе в златната..
На 13 и 14 септември Бургас ще бъде домакин на 11-то издание на традиционния хандбален турнир за мъже „Тодор Хънков“. Събитието ще се проведе в спортна зала „Никола Станчев“ в комплекс „Меден рудник“. Организатори на турнира са хандбален клуб „Фрегата“ и Община Бургас. В тазгодишното издание участие ще вземат отборите „Локомотив“ Горна Оряховица,..
Бургас е домакин на поредица състезания по конен спорт на конната база в парк „Езеро“. Инициативата се провежда за четиринадесета поредна година. Откритият турнир по прескачане на препятствия е предвиден днес и утре. В сряда, 20 август, привечер ще се състои тренировъчен турнир. През следващия уикенд са насрочени Националният турнир за аматьори..
Среща с Божидар Искренов – Гибона ще се проведе в Бургас в събота, 30 август, от 18:00 ч. в залата на Културен дом НХК. По време на срещата легендарното крило на „Левски“, ще представи автобиографичната си книга „Без обувки“. Книгата ще се предлага на място, като е предвидена и сесия за автографи и снимки. Сред гостите са съавторът на изданието,..
Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото, което трябва да направим, за да може отново Черноморец да се превърне в люпилня на таланти, е да работим здраво. Това и нещото, което мога да обещая – работа, работа и пак работа. Надявам се и вярвам,..
Петър Драганов спечели славянския пояс на Световния боксов съвет (WBC) в суперполусредна категория на стадион "Арена" в Созопол. В 10-рундова битка той победи категорично аржентинеца Родриго Кория със съдийско решение и записа 12-а поредна победа (7 с нокаут) в професионалната си кариера – първа титла и дебют на пълната дистанция. Петър показа..
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..
На 13 и 14 септември Бургас ще бъде домакин на 11-то издание на традиционния хандбален турнир за мъже „Тодор Хънков“. Събитието ще се проведе в спортна..
В олимпийския клас ILCA 6 състезателката на яхт клуб „Черноморец“ Бургас и националния отбор по ветроходство Александра Лукоянова се класира на пето място..