Мери Бойс Бенд представя новата си песен. „Моите места“ е четвърти сингъл от предстоящия нов албум, който ще бъде посветен на 30-тата годишнина на бандата и се очаква да излезе до края на годината.
„2025 година е важна за нас. Започнахме я с паметен 30-ти рожден ден на Мери Бойс Бенд, на който представихме „Моите места“ за първи път, на живо, съвсем изненадващо за нашата публика. Беше красива вечер, споделена с приятели – хората, които ни обичат и подкрепят през годините. Всички бяха извадили телефоните и снимаха. Затова решихме в You Tube да направим визуализацията от предоставени от почитателите видеа от първото изпълнение на песента. Тези емоции още ни държат и нямаме търпение пак и пак да я свирим на живо! Музиката е велико пътешествие!“ – споделят музикантите.
Песента „Моите места“ ще бъде представена на концерта на Мери Бойс Бенд на 30 май (петък), от 19:00 ч. в Първо студио на БНР.
Последната събота на август в Малко Търново премина под знака на първото издание на инициативата „Докузак събира…“. Поляните край едноименния водопад се изпълниха с музика, песни и хора̀, а в празника се включиха над 300 души, облечени в народни носии. Събитието, родено по идея на младите хора от града, събра на едно място жители и гости, фотографи..
Пуерториканският изпълнител Luis Fonsi ще бъде сред хедлайнерите на SPICE Music Festival 2026. Фестивалът ще се проведе на 7 и 8 август 2026 на Морска гара – Бургас. Артистът е известен с хита „Despacito“, който стана едно от най-гледаните музикални видеа в платформата YouTube и му донесе световна популярност. Fonsi има множество платинени албуми и е..
На 14 септември от 19:30 ч. в Летния театър Бургас ще се състои тържествен концерт-спектакъл, с който Бургас отдава почит на големите творци, оставили ярка следа в културната история на града и България. Публиката ще се докосне до музиката на Стефан Диомов, Георги Найденов – Гого, Константин Ташев и Иван Коларов, както и до поезията на Недялко..
На официалната церемония бе връчена снощи наградата „Емил Чакъров“в Бургас. Тя бе присъдена на известния български тенор Костадин Андреев. В момента той е солист на Софийската опера и балет. Оперният певец започва кариерата си през 1992 година на бургаска сцена. Награждаването стана преди спектакъла „Сарсуела – огън и страст“, с който бяха закрити..
11-ото издание на Националния фестивал „С песните на Комня“ ще се проведе тази неделя, 7 септември, в Средец. На сцената ще се качат около 500 фолклорни изпълнители от цялата страна, а жури ще оцени най-добрите. Те ще получат грамоти и награди. Комня е личност, която трябва да се помни, каза за БНР Бургас заместник-кметът Йона Чобанова:..
Първото издание на фестивала "Калата" ще се проведе от 5 до 8 септември в Бургас. Той е посветен на 100 години от рождението на Георги Калоянчев, който е родом от морския град. Такава годишнина има и Георги Парцалев, затова ще бъдат показани филми и с него. Освен киноленти, във фестивала ще има конкурс за най-смешен костюм, битки за вай-добър виц..
Над 1000 творби от близо 300 автори трябваше да оценява журито в Националния конкурс на името на Янаки Петров. Поетът е родом от средецкото село Голямо Буково, затова и в читалище „Пробуда“ в Средец се проведе официалната церемония по награждаване на най-добрите произведения. Това е третото издание на конкурса. Победител в..
Първото издание на фестивала "Калата" ще се проведе от 5 до 8 септември в Бургас. Той е посветен на 100 години от рождението на Георги Калоянчев, който..
На 14 септември от 19:30 ч. в Летния театър Бургас ще се състои тържествен концерт-спектакъл, с който Бургас отдава почит на големите творци, оставили..
Над 1000 творби от близо 300 автори трябваше да оценява журито в Националния конкурс на името на Янаки Петров. Поетът е родом от средецкото..