Добро утро на 15 май от сутрешния екип на БНР-Бургас! Водещ тази сутрин е Петя Янакиева, Свобода Атанасова е нашият новинар тази сутрин, властелинът на пулта е Иво Дежев. Под знака на протестите ще мине и днешният ден- столицата отново е блокирана заради стачката на градския транспорт, глас за справедливо заплащане днес надигат и работещите в обществените медии БНТ, БНР и БТА.
Ето и акцентите до 10 часа:
Пожар в Център за настаняване на младежи с увреждания в Ямбол в началото на май, прикова вниманието на медиите и обществото. И до момента продължава изясняването на причините за пламването на огъня, довел до тежкия инцидент. Как продължава живота в центъра- проверяваме след новините в 8 часа.
„Зелен уикенд“ подготвя Община Бургас. Най-интересните прояви представяме след 8.30.
В минутите за култура изкуство след 9 часа ви каним на една много специална изложба. Изложбата „90 години БНР-радиото на поколения българи“, подредена на площад „Тройката“ пред Дома на НХК ще бъде открита днес от 11 часа. Експозицията по повод юбилея на общественото радио представя фото и архивни документи от фондовете на Държавна агенция „Архиви“ и БТА. Как бе подготвена тя ще ни разкаже експертът от архива Кирил Кирилов.
Темите в предаването : РЗИ Бургас започна кампанията по безплатно поставяне на ваксини срещу ковид. Какъв е новият щам и какво трябва да знаят пациентите? Нина Рангелова разговаря с д-р Мирослава Киселкова - директор дирекция "Надзор на заразните болести" в РЗИ Бургас Нови 8 инвеститори искат да развиват бизнес в бургаския индустриален..
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 септември! Есен е! Вече спокойно можем да си носим дрехите, без да се налага да пазим диета… Добро утро в сряда! 24-ти септември се задава с дълъг ръкав, а ако се заслушате внимателно ще чуете как лятото изпраща туристите със звука от колелцата на куфарите. Сменяме сезоните, но не и традициите си..
Бургаският държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ откри новата академична година. Това бе и първата изява на новия ректор проф. Сотир Сотиров. Какви са амбициите му начело на университета и емоциите на студентите на старта на академичната година ще чуем в репортажа на Ивайло Пеев. Заради съмнения за замърсяване на морето с битови води..
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 23 септември! Казват, че есента е най-красивата усмивка на годината… Е, от днес официално е есен, така че да приготвим усмивките за вторник и да си пожелаем успешна нова седмица! Добро утро на 23-ти септември! Даваме си позитивен старт и завихряме информационния поток в сутрешния ефир на БНР –..
Днес честваме Независимостта на България. Преди 117 година в старопрестолно Търново, в църквата „Св. Четиридесет мъченици“ княз Фердинанд обявява с манифест независимостта на Княжество България, с което отхвърля васалитета към Османската империя. С този акт се издига международният авторитет на България. Заслужено една от най-старите държави в..
След лятната пауза предаването ни "Истории за Доброто" отново се завръща в ефир. То ще се излъчва както и до сега, всяка неделя от 17 до 18 часа. Готови сме да ви разказваме за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещаме с добри хора и да ви зареждаме с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим..
Щура работа! Тази вечер в 22.43 часа ще има слънчево затъмнение в Дева. Сега е моментът да отворите нова страница в живота си и да стане един почти нов човек-по-организиран, по-вгледан в детайлите и винаги готов да се притече на помощ на приятел. Промените така или иначе предстоят на прага сме на нов сезон-есента влиза красива и в пастелни тонове,..
Бургаският държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ откри новата академична година. Това бе и първата изява на новия ректор проф. Сотир Сотиров...
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 септември! Есен е! Вече спокойно можем да си носим дрехите, без да се налага да пазим диета… Добро утро в..
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 23 септември! Казват, че есента е най-красивата усмивка на годината… Е, от днес официално е есен, така че да..