Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Добро утро с БНР-Бургас на 3 юли!

| обновено на 03.07.25 в 07:11

3 юли е Международният ден без найлонови торбички-с грижа към природата го напомняме, защото без да се замислим и понякога съвсем излишно ги ползваме. Колко найлонови торбички минават на ден през ръцете ви?

На тази дата през 1957 г. е създаден Българският автомобилен турингклуб, преименуван по-късно на Съюз на българските автомобилисти. Наш събеседник след новините в 8 ще бъде Живко Стойков-с поглед към лятната обстановка на пътя и превантивната работа на съюза.

За да усетим и ние, работещите лятото, всеки ден в ефира сме решили да има по една морска спирка. Тази сутрин отскачаме до Черноморец. Кметът Росен Деспов ще е наш събеседник след 8.30.

Спектакълът „Кошмарна комедия“ по текст на Жан Поаре ще се играе тази вечер на сцената на Летния театър. В една от главните роли е Антоанета Добрева – Нети. Ще я чуем в минутите за култура и изкуство след 9 часа.

Разказваме ви и за филма „Един грам живот“, чийто снимки завършиха в Бургас. 

Пред микрофона е Петя Янакиева, новинар в четвъртък е Ивайло Пеев.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ОЧАКВАЙТЕ В „ЕВА В НЕДЕЛЯ“ НА 3 АВГУСТ!

Днес се скарахме с мъжа ми, заради отпуската… А аз искам да съм на море, а той… той иска да идва с мен…  Е, семейните недоразумения са едно, но друго си е да разнищим цветното в живота в поредното издание на „Ева в неделя“! Във времето за уикенд релакс, в ефира на БНР – Бургас, очаквайте: Как се носи японско кимоно и удобно ли е дървеното..

публикувано на 03.08.25 в 08:45

"Ден до пладне" на 2 август

Акцентите в седмичното ни обзорно предаване днес:  Как общините Камено, Сунгурларе и Руен работят превантивно срещу пожарите – репортаж по темата Села в община Средец се опълчиха срещу експанзия на фотоволтаични паркове в землищата им – на какво са готови да защитят земята си? Добра зърнена реколта – ниски изкупни цени: говорят..

обновено на 02.08.25 в 09:41

"Булевард Демокрация" на 1 август

Темите в предаването днес: Министърът на туризма Мирослав Боршош беше в Бургас и се срещна с кметове на черноморските общини. Те обсъдиха рекламата на страната и туристическите продукти, които се предлагат. За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от..

публикувано на 01.08.25 в 14:35

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 1 АВГУСТ:

Август е последното намигване на лятото, затова си заслужава да му се порадваме и да го посрещнем с усмивка. Осмият месец в календара винаги носи едно специфично обещание за приключения, солени целувки, жарко слънце и нови спомени. Добро утро в петък и в първия ден на новия месец!  Екипът ни днес – звукорежисьор е Мариян Райнов, новините..

публикувано на 01.08.25 в 06:30

"Булевард Демокрация" на 31 юли

Темите в предаването днес: Ремонтът на Дюленския проход ще приключи месец май следващата година. Той ще бъде част от бъдещета магистрала" Черно море", повече по темата от регионалния министър Иван Иванов и лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Отново напрежение в Дюлево. На втори проект за соларна инсталация местните жители казват -не. Интервю на Нина Рангелова..

публикувано на 31.07.25 в 14:21

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 31 ЮЛИ!

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 31 ЮЛИ! Изпращаме юли с надежда за дъжд и прохлада, но това ще е само блокче лед в питието, защото е едва средата на лятото… „А може би, може би, това лято ще се окаже такова, за което хората пишат песни.“ Добро утро в четвъртък от ефира на БНР – Бургас! Събираме по-важното и интересно от деня в..

публикувано на 31.07.25 в 06:57

"Булевард Демокрация" на 30 юли

Темите в предаването днес: Как се справят малките общини с пожароопасния сезон, каква е готовността им и как вече някои от тях гасиха пожари,на фокус този следобед Сунгурларе, Руен и Болярово. Очаквания за  новия бюджет на Европейския съюз. Комисията „Фон дер Лайен“ обяви, че въвежда принципа „пари срещу реформи“, а острите критики не закъсняха...

публикувано на 30.07.25 в 14:33