Рибарското селище „Ченгене скеле“ край Бургас и терена на бившето военно поделение на полуостров Червенка са сред държавните терени с отпаднала необходимост, попаднали в списъка за продажба. Това заявиха в Бургас от ръководството на „Да, България“.
Междувременно от Областната управа в града в официално съобщение уверяват, че процедура за продажба на терени от Рибарското селище няма да има като в момента е започнала процедура по прехвърлянето на земята на община Бургас.
Рибарите трябва да са спокойни, че държавата, в лицето на Областната администрация, стои зад интересите им и ще работи за устойчивото развитие на рибарското селище, пише в позиция на държавната институция. В промяната на статута на земята и прехвърлянето и на община Бургас, обаче, от „Да, България“откриват проблем.
„Потенциалният проблем е, че ако държавата го прехвърли на общината – това ще стане публична общинска собственост. Като такава върху нея не може никога да се строи нищо и постройките върху нея не могат никога да придобият статут и сега дали общината ще придобие собствеността като публична общинска собственост това не решава проблемите на рибарите“, заяви бившият депутат на партията Димитър Найденов
Над 170 дка терен, на бившето военно поделение на полуостров Червенка, също е попаднал в списъка за продажба. Там от 2013-та година се извършват археологически разкопки, каза Добромир Гюлев от ръководството на партията
„Същевременно той е изключително апетитен, на първа линия море, 170 декара, един от последните незастроени имоти в община Созопол. Съвсем естествено е там да има доста сериозен частен интерес“
4 400 са държавните имоти с отпаднала необходимост попаднали в списъка за продажба, обобщи депутатът Ивайло Мирчев.
Правителството ще одобри процедурата, по която в пътническия ЖП транспорт ще влязат и частни превозвачи. Това трябва да стане от 13 декември 2026 г. Планираната продължителност на договорите е 12 години. Страната е разделена на три региона (лота) – западен, северен и южен, като към всеки от тях ще бъдат включени и второстепенните линии. Изискване..
49,2 на сто от българите подкрепят влизането в еврозоната, което е ръст спрямо предишното проучване, обяви директорът на "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова в Министерския съвет. Неподкрепящите въвеждането на единната валута, са 45,8%. При бизнеса процентът на подкрепа е 66 на сто, като според Димитрова вече хората оценяват позитивно репутационния..
Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които се акумулират загуби, се посочва в позиция на Министерския съвет в отговор на изказване по-рано през деня на президента Румен Радев, че се "подготвя пладнешки грабеж с продажбата на над 4400 имота в..
Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов критикува държавата за липсата на задълбочен анализ при определянето на нос „Червенка“ в община Созопол като имот с отпаднала необходимост. Той посочи, че теренът е сред най-големите включени в списъка на Министерския съвет, но към него има реституционни претенции и висящи съдебни дела, които все още не..
Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...
От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев. Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент. Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..
Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа. БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..
Правителството ще одобри процедурата, по която в пътническия ЖП транспорт ще влязат и частни превозвачи. Това трябва да стане от 13 декември 2026 г...