Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Евранет”: Глобални библиотеки

• Министър Томислав Дончев за срещата на върха на Евросъюза, на която се разгледа бюджетът на общността за следващия седемгодишен период.
• Евродепутатът Ивайло Калфин за продължаването на проекта „Глобални библиотеки” в България след 2013 г. чрез европейските фондове.
• Българската агенция по безопасност на храните финализира първи проект по Оперативна програма „Административен капацитет” с цел модерно административно обслужване.
• Теодор Стойчев, пресаташе на Информационното Бюро на Европейския парламент в България, за тазгодишното издание на наградата за кино LUX на Европейския парламент.
• Община Габрово започва работа по проекта „Зелена и достъпна градска среда”, финансиран по Оперативна програма „Регионално развитие”.
• Европроект на община Стрелча за възстановяването на тракийско светилище.
• Проект „Успех” по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” в 96 СОУ.
• „Моята Европа”: музикалният продуцент Костадин Тодоров.
• „География на музиката на Европа”: Международен джаз фестивал в Залцбург, Австрия.

събота, 24 ноември

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Черноморски стриди

Коста и Петър Петрови, баща и син от Варна, отглеждат стриди в басейна на Черно море, край брега на село Кранево. Начинанието им има своите успехи и предимства – вкусът на стридите, растящи в Черно море, е своеобразен и специфичен, а качеството им е безспорно. За разлика от закътаните фиордни заливчета на европейските брегове на Атлантика, Черно море..

публикувано на 03.08.25 в 11:05

Духовната храна и ние

В днешното евангелско четиво на пръв поглед основно място заема чудесното нахранване на няколко хиляди души с две риби и пет хляба. Нека се замислим кое е накарало хилядното множество да последва Спасителя в пустинята, изоставило ежедневните си тегоби. Силата на словото със своята истинност така захласва народа, че той забравя времето и телесните си..

публикувано на 03.08.25 в 09:35
Георги Лозанов

Доц. Георги Лозанов: Борбата с диктатурите е борба с хора, които искат да крадат, убиват, лъжат

Съвременните диктатури, разпада на либералната демокрация и ролята на журналистите в борбата с пропагандата – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Георги Лозанов , философ и преподавател във ФЖМК на Софийския университет "Св. Климент Охридски". "Опасността от автократски режими беше изразена достатъчно ярко и професионално от..

публикувано на 03.08.25 в 08:55
Петър Ганев

Петър Ганев: Промените в Закона за еврото се правят с цел концентрация на власт

Промените в Закона за еврото коментира в "Мрежата " по програма " Христо Ботев " Петър Ганев от Института за пазарна икономика "Всичко това се прави с идея за концентрация на власт. Използва се момента да се концентрира власт в институции, в Министерски съвет, въобще в правителството, най-общо казано. Генералната репетиция в..

публикувано на 02.08.25 в 08:55