По дървото вече могат да се видят множество стилизирани цветя, листа и различни животинки. Работата кипи усилено и до началото на март би трябвало да бъде направено и последното движение с длетото. След това предстои консервация на дървесината.
Пред Радио София майсторът разказа, че още през 90-те години на миналия век е правил същите неща, и то в центъра на столицата, но, уви, нищо не се е запазило.
В момента Алексей Алексиев разчита на въображението и на импровизаторските си способности, за да създава красота от един дънер на върба.
Не знам дали аз го избрах, или то – мен, от детинство съм играл около това дърво - тогава още живо и изправено, защо да не се прероди в нещо красиво? – пита риторично човекът с длето. – Колкото и трудности да възникват, с желание и упоритост – става…
Чуйте още за/от майстора и идете да видите. Няма само чужденци да се възхищават и да се снимат до още незавършената творба…
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg