Националната електрическа компания ще поиска да бъде увеличена два и половина пъти цената за услугата "обществена доставка". Тази услуга се плаща от всички крайни снабдители на ток и от предприятията, работещи на високо напрежение, които не купуват енергия от свободния пазар.
Делът на тази услуга в крайната цена обаче е малък и ако енергийният регулатор приеме искането на НЕК, цената на тока за битовия потребител би се увеличила с 1 - 2 процента.
Норвежкият писател, музикант и журналист Ю Несбьо се срещна с българските читатели. Световноизвестният автор на бестселъри в стила Nordic noir – течение..
Американският писател Кърт Вонегът e роден на 11 ноември 1922 година в Индианаполис като най-малкото от три деца. По време на Голямата депресия..
През седмицата в София се проведе Конференцията "Софиянецът Шейх Бали Ефенди". Събитието бе посветено на живота и делото на духовния учител, поет и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg