От партия "Атака“ връчиха на БСП исканата от тях подписка за създаване на временна анкетна комисия, която да разгледа нерегламентирани контакти на президента Росен Плевнелиев и търговия с влияние. От партията визират срещата на държавния глава с директора на EVN в Австрия преди три седмици.
Павел Шопов подчерта, че разчитат единствено на социалистите. Той дори коментира, че поведението на партията му в пленарна зала ще зависи и от това:
Всичко това ще зависи от благоволението на управляващите. Сега ще видим как ще реагират на това наше предложение за създаване на временна анкетна комисия по отношение на президента. Остава да бъдат събрани тези до 48 подписа, надяваме се от БСП. Не говорим за цена, не говорим за политически рекет, така, както някои други може би го правят, това са неща от най-важен порядък и план за българското общество.
В последните десетилетия, след приемането на Закона за културното наследство (ЗКН) през 2009 г., нашето недвижимо национално наследство, нашите старини..
В предаването "Български изпълнители" на 11 август 2025 ще си спомним за един талантлив български певец, чийто глас звучи вече само от архивните записи,..
Магистратурата ѝ по "Междукултурна комуникация и превод с китайски и български език" от Софийския университет е добавка към другата от НБУ по "Международни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg