По информация на полицията в Пазарджик движението по магистрала „Тракия“ се засилва. В най-невралгичния участък - 67-ми километър, движението и в двете посоки се извършва в по една лента, но е осигурен и обходен маршрут, съобщава говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов:
Кратък обходен маршрут, който е в рамките на 5 километра и се минава през пътен възел Церово, през село Церово и през една кратка връзка на автомагистралата. Разбира се, за престъпления по пътищата колегите от Пътна полиция и районните управления в Пазарджик и Септември са подсигурили шест полицейски екипа, които да бъдат на място и да реагират евентуално при някакви затруднения за движението. Отделно от това още от 11 часа днес е забранено и отклонено движението на товарните автомобили по автомагистралата и те се придвижват през пътен възел Мухово и през старият път за Пловдив, който е през Мирово, Костенец, Белово и Пазарджик. Надяваме се всичко да мине нормално като, разбира се, призоваваме и водачите да шофират с повишено внимание, да бъдат малко по-спокойни и да не бъдат агресивни.

Книгата "Войната за Петрич 1925 г." беше представена по време на тържествата по повод 100-годишнината от Петричкия инцидент или кратката гръцко-българска..
В "Аларма" гостува журналистката от "Свободна Европа" и поетеса Катерина Василева – лауреат на ХLI Национален младежки конкурс за поезия "Веселин Ханчев"..
На 11 ноември, Дзверин ден, пред публика беше представен сборникът с десет фентъзи разказа от български автори "Дзверове". Негов съставител е Тодор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg