Експерти от финансовото министерство и министерството на околната среда ще работят заедно, за да се ускори работата за плащане на средства от бюджета за европейските проекти по програма "Околна среда", съобщи министър Светлана Жекова.
Подготвя се изплащането на 304 милиона лева. Предишната седмица бяха отпуснати за проекти на общините 166 милиона лева.
Основен приоритет в работата на новия екип на екоминистерството ще бъде възстановяване на плащанията по програма "Околна среда", след като Европейската комисия спря финансирането през ноември миналата година. Друг съществен акцент в работата ще бъде превантивната дейност, за да се намалят последствията от бедствени ситуации.
До 2015 година трябва да са готови плановете за управление на риска от наводнения, допълни министърът на околната среда Светлана Жекова.
Ще работим активно да следващите няколко месеца по плановете за управление на речните басейни и плановете за управление на риска от наводнение.

Норвежкият писател, музикант и журналист Ю Несбьо се срещна с българските читатели. Световноизвестният автор на бестселъри в стила Nordic noir – течение..
Американският писател Кърт Вонегът e роден на 11 ноември 1922 година в Индианаполис като най-малкото от три деца. По време на Голямата депресия..
През седмицата в София се проведе Конференцията "Софиянецът Шейх Бали Ефенди". Събитието бе посветено на живота и делото на духовния учител, поет и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg