Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петър Тодоров: Независим театър се прави със силен дух

БНР Новини
„Сливи за смет” - спектакъл с кукли за деца и възрастни
Снимка: АСТ Фестивал за свободен театър

От 16 до 19 октомври София ще бъде домакин на четвъртото издание на АСТ Фестивал за свободен театър. След подбора на специално жури във фестивалния афиш са включени 16 от най-добрите представления на независимия театър, създадени през последните години. Едно от тях е представлението „Сливи за смет” на Центъра за изкуства „За Родопите”, който е създаден преди 10 години в смолянското село Бостина, но представленията му пътуват с успех не само в околностите, но и в цялата страна и в чужбина.

„Сливи за смет” можете да гледате в Театрална работилница „Сфумато” в събота, а най-новият спектакъл на Центъра за изкуства „За Родопите” – „Жълто”, влиза от днес в афиша на столичния театър „Възраждане”.
В „Артефир” ви срещнахме със сценариста, режисьор и продуцент Петър Тодоров.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изложба на Силвия Попова в Художествената галерия в Казанлък

В пространството на Художествената галерия в Казанлък живописните творби на Силвия Попова се вият и създават усещане за захвърлени змийски кожи. В съчетание с камъните, те създават у зрителя – по наименованието на експозицията – "Области от особен интерес".  Разположени са сред платната по стените и ето как кураторката Весела Ножарова обяснява..

публикувано на 24.07.25 в 17:59

Брут арт изложба на Христина Попова

"ЖАР. Брут арт изложба на Христина Попова" се открива на 25 юли в с. Нови хан. Ще бъде представен албум с нейни рисунки и текстове в читалище "Иван Вазов - 1928" от 17 часа. Преди това от 15 часа ще се проведе керамично ателие, а от 18 часа започват литературно четене на сцена Кервансарай "Калето". В него ще участват Албена Макарова, Борислав..

публикувано на 24.07.25 в 17:27

Една любов с костенурки

В литературния салон на "Хумор и сатира" отново ще стане дума за любов! Любовта към света около нас, към ближния, пък бил той и костенурка, към Прекрасната дама, която може да е госпожата от долния етаж.  Любовта, която се бори, която преодолява препятствия и която побеждава!  Актьорите Добриела Попова и Иван Петрушинов ни пренасят в динамичния..

публикувано на 24.07.25 в 16:50
Анна Петрова, Емил Янев и Ани Михайлова

Червило

В епизод 599 "Трамвай по желание" среща своята публика с популярните актриси Анна Петрова и Ани Михайлова. Най-новият проект на Анна е спектакълът "Луксозен мъж за ежедневна употреба" – нова българска комедия написана специално за актрисите Ани Михайлова, Боряна Павлова и Анна Петрова. Какво очакваме от един луксозен мъж? Лабиринт от..

публикувано на 24.07.25 в 16:05
Маргарита Димитрова

41-вото издание на "Аполония" превръща Созопол отново в сцена на всички изкуства

Маргарита Димитрова , изпълнителен директор на Фондация "Аполония", представя в "Нашият ден" акцентите в 41-вото издание на фестивала на изкуствата в Созопол.  За втора година концертмайстори от водещи оркестри из Европа ще се обединят на сцената на "Аполония" за неповторимо музикално преживяване.  Официалното откриване на фестивала е на..

обновено на 24.07.25 в 12:07