Как да направим интернет полезно място, което да изгражда личности, да учи на креативност и да дава възможност за успешна професионална реализация. Това са част от темите на конференцията "Дигиталните деца" в София, на която са поканени деца, родители и преподаватели.
Целта на конференцията е да научи нас, възрастните, как да насърчаваме децата си да използват градивно новите технологии и в същото време да ги пазим от киберзаплахите, каза за "Хоризонт" Ивелина Атанасова:
Светът е изпълнен с технологии, Средата, в която отглеждаме децата си към днешно време ги прави изключително различни от детството, което ние познаваме. И не считам, че образователната ни система, родителите или бизнесът са готови да възприемат това различното. Това руши доверието по отношение на децата в нас.
Затова родителите трябва да са подготвени да отговорят на тези потребности на своите деца, смята Атанасова: Децата учат нови неща, докато създават съдържание. Това е ключовият елемент във времето, прекарано в интернет. Те трябва да бъдат насърчавани да създават съдържание, да експериментират и да пробват някакви нови неща, които ражда техният ум, а не пасивно да играят игри.
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
"Нечовек" е първата премиера в Народния театър за 2025 година. Спектакълът ще се играе на 17 и 18 януари от 19:00 часа на сцена "Апостол Карамитев" ...
Литературният клуб на Столична библиотека навърши десет години, а на 16 януари е представянето на известния писател Деян Енев в новия формат "По следите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg