Хвала на нейната впечатляващата виртуозност и музикалност – твърдят критиците и почитателите на Сифей Уен.
Родом от Шанхай, Китай, Сифей Уен живее от 13-годишна в САЩ. Музикалните си постижения дължи на известената музикална педагожка, професора по виолончело Елеонор Шоенфелд. Сифей Уен е носител на много международни отличия. Нейният опит като концертен изпълнител, оркестров солист и камерен музикант включва редица изяви – като тази в международната телевизионна програма „Часът на властта”. Имала е участия в радио и телевизионни предавания. Свирила е на фестивала „Сан Мигел де Аленде” в Мексико и е била солист на оркестрите Foundation Debut и Thornton School of Music. Зрялото й и енергично музициране, заедно с красивия, наситен и топъл тон е накарало музикалните критици да я нарекат: Най-талантливият и обещаващ виолончелист, който сме слушали от години насам.
Даниел започва да свири на цигулка на 6-годишна възраст. През 1985 г. продължава образованието си в НУМСИ „Христина Морфова“, гр. Стара Загора. Три години по-късно е приет в НМУ „Любомир Пипков”, гр. София, в класа на знаменития български цигулар, преподавател и композитор проф. Петър Христосков. След дипломирането си през 1991 г., Даниел Трингов е приет в НМА „Панчо Владигеров” в София, където учи цигулка при проф. Елисавета Казакова. От 1991 до 1995 г. е в състава на Нов симфоничен оркестър, а от 1995 до 1999 г. свири първа цигулка в Theatro Lyrico de Europe – оперен оркестър, често концертиращ в България, Германия, Франция, Италия, Испания, Португалия и други страни.
Даниел завършва този свой творчески период, концертирайки с камерни формации, и изнасяйки солови рецитали из цяла България. Тогава записва и два компактдиска, които включват класически произведения за цигулка и пиано и негови аранжименти и транскрипции.
През септември 2002 г. Даниел Трингов печели пълна стипендия по цигулка в Университета в Мисисипи, където учи при големия руски цигулков педагог, проф. Александър Брусиловски. Следват редица солови и оркестрови изяви, които надграждат артистичните му качества. Освен като изпълнител Даниел се изявява и като аранжор, композитор и звукоинженер, работейки в собственото си звукозаписно студио в Бетъни, Кънектикът, САЩ. Занимава се с дизайн и фотография. В момента, вече в София, двамата със Сифей Уен творят под логото на „Глобъл арт ентъртейнмънт”.
Предстои издаването на първия им инструментален албум, наречен A Whole New Instrumental World („Един цял нов инструментален свят”), който е своеобразно пътешествие от стила на класическата музика до хард-рока и се състои от 16 популярни композиции в модерни инструментални аранжименти. На 19 декември продукцията ще бъде представена за първи път в България.
"Опитвам се да правя хубава музика и не искам да слагам някакви ограничения и знаци" – думи на пианиста, композитор, аранжор и диригент Ангел Заберски. Често се сещам за това негово твърдение, и когато слушам композициите му, и когато съм част от публиката му и проследявам вдъхновеното музициране и безспорния професионализъм. Наскоро Ангел..
Музикантите от "Кварто" (Quarto) с пианиста Емануил Иванов ще представят две емблематични творби на Йоханес Брамс и Дмитрий Шостакович – клавирни квинтети от двамата композитори. Емануил Иванов за първи път ще свири двата квинтета. В произведенията на Брамс и Шостакович се открива стремеж за духовен полет и борба за свобода на човешкия дух...
След два студийни албума и един концертен дуетът Димитър & Христо издава "Несломен". Новият албум включва осем песни, повечето от които са в колаборация с цигуларката Анна-Мария Тамахкярова, позната като ANIMA. "Несломен" се казва и първата песен от албума, която има кънтри-етно звучене. "Тази дума отговаря на много неща и по някакъв начин ще..
Прочутият мюзикъл "Криворазбраната цивилизация" по пиесата на Добри Войников оживя на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски". Режисьор на спектакъла е Николай Гундеров, познат на публиката с неподправения си почерк в жанра комедия. Той е и сценарист на новия текст по пиесата на Добри Войников, където героите са поставени в..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg