В рамките на фестивала са включени: 24 изложби в основната, съпътстващата и детската програма; международен професионален форум с лекции на световноизвестни имена в областта на дизайна от цял свят, най-мащабния 3D интерактивен мапинг, правен досега в България; 11 работилници в детската програма; 6 специализирани презентации на български и чуждестранни артисти; 8 мултидисциплинарни дизайн работилници; дизайн обиколки в Капана; два дизайн конкурса, филмови прожекции; базар с участието на 40 български дизайнери и много други инициативи и събития, включително и партита в култови за Пловдив сгради, които са трансформирани за съвременни културни събития.
Рене Беекман от Холандия е куратор на основната изложба "Being Post-Digital", която разказва за напълно дигиталния ни свят и представя работата на 20 автори от 8 различни държави, които творят през погледа на тази постдигитална ситуация. Освен това в Пловдив ще бъде представен и най-мащабният 3Д мапинг, правен в България в рамките на проекта "Конектор".
Още за концепцията, събитията и новите-стари пространства на Пловдив чуйте от Адриана Димитрова от творческия екип на събитието.
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg