Общински комисии ще проверяват регистрациите за промяна на адрес за периода от 1 юли 2014 до 30 април 2015 година. Това решиха депутатите с приетите на второ четене промени в Закона за гражданската регистрация, които целят ограничаване на незаконните регистрации и изборния туризъм.
Промените в Закона за гражданската регистрация регламентират броя на хората, които могат да се регистрират по постоянен или настоящ адрес. Той не трябва да превишава двукратния брой на лицата, които обичайно обитават едно жилище, като само в отделни случаи се допуска трикратно превишаване. Не се допуска регистриране на настоящ или постоянен адрес в хотел, мотел или друго място за подслон за повече от 4 месеца, като целта е да се ограничи "изборният туризъм". В окончателните промени ще се регламентира начинът за дерегистрация на незаконно регистрирани на един адрес.
В дневния ред на Народното събрание са законопроектите за подземните богатства и промените в Закона за общинския дълг.
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg