В тетевенското село Черни Вит, за 35-ти път, ще се проведе фолклорният фестивал „От Тимок до Вит“, в който тази година ще участват над хиляда изпълнители от 60 фолклорни състави от Северна България. Кметът на селото Цветослава Христова разказа, че съборът няма състезателен характер, а цели събиране и опазване на фолкора:
Тази година изданието е посветено на 70-годишнината от рождението на народния певец Марин Иванов. В негова памет, съборът е с конкурсен, състезателен характер. В с. Черни вит ще бъде издигната паметна плоча в памет на Марин Иванов.
В 6 казана ще бъде сварен агнешки курбан, а в един – традицонното ястие за Черни Вит – боб чорба.
Тази вечер трупата на балет "Арабеск" ще представи на сцената на Музикалния театър първата си за сезона премиера - три танцови миниатюри, обединени от заглавието "Вива ла класика". Заглавието подсказва посоката, в която се насочва "Арабеск". Три заглавия от големия класически репертоар - "Лебедово езеро" от Чайковски, "Дон Кихот" от Рихард Щраус и..
Книгата "Войната за Петрич 1925 г." беше представена по време на тържествата по повод 100-годишнината от Петричкия инцидент или кратката гръцко-българска..
В "Аларма" гостува журналистката от "Свободна Европа" и поетеса Катерина Василева – лауреат на ХLI Национален младежки конкурс за поезия "Веселин Ханчев"..
На 11 ноември, Дзверин ден, пред публика беше представен сборникът с десет фентъзи разказа от български автори "Дзверове". Негов съставител е Тодор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg