Започвайки да снима от ранна детска възраст, съвсем естествено, когато е изправен пред избора на професия, той се насочва към тази на оператора. Защо избира обаче журналистиката?
Журналистиката ми даде възможност да вниквам в нещата от най-различно естество. Бързо да се ориентирам в обстановката и да съм наясно какво и защо го снимам, както и какво и защо бих искал да кажа на останалите с тази снимка, казва Димитров и допълва:
Едно от големите предимства да си фоторепортер е, че имаш възможност да се докажеш много бързо. Фотожурналистът се доказва в рамките на 24 часа. Това е рядко предимство, което в много други професии го няма.
Пътешествията са едно от хобитата на Евгени Димитров. Макар да отговаря с усмивка, че най-екзотичните места, които е посетил се намират в България, отбелязва впечатлението, което Япония е оставила в него.
Бях очарован от Япония и макар че не можах да схвана всичко, разбрах едно: Те не робуват на шаблона и на утъпканата пътека.
Както мнозина от нас и той често си задава обичайните въпроси: "Защо сме такива и какво трябва да променим в себе си?"
Неговият отговор: Българинът е гъвкав, креативен, успява интуитивно да налучка нещата. Това, което ни пречи е, че нямаме самочувствие.
Дори да посетите Аржентина за кратко, като мен, пак ще усетите някои особености на тамошните нрави и специфични професии, които правят впечатление на..
В петък, 24 януари в родните киносалони влиза българският игрален филм "Клас 90". Сюжетът събира съученици 33 години след завършването на средното им..
На днешния 21 януари отбелязваме 146 години от смъртта на Любен Каравелов – революционер, поет, журналист и енциклопедист, оставил дълбока следа в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg