От 15 до 21 май професионални коучове по целия свят, включително и у нас, организират множество отворени събития в рамките на Международната седмица на коучинга. През 2017 г. темата е „Коучинг за лидерите и организациите на бъдещето“. Две от българките - Мария Стайкова и Теодора Каменова, сертифицирани коучове, акредитирани към Международната коуч федерация IСF, застават пред микрофона на „Нашият ден“.
Преоткриването на себе си чрез месия, метод или друго е човешки стремеж от древни времена. В различните векове се случва по различен начин, а и всяко време сякаш избира своите пързалки, храмове или убежища за тези, които имат нужда от тях. Нищо не може да бъде назовано преди да бъде опитано. Днес опитваме коучинг.
Не само Мария Стайкова и Теодора Каменова, но и всички коучове по света, особено в седмици като тази, искат да популяризират своя метод като партньорство и ефективен подход за развитие на лидери, разкриване на личен и екипен потенциал, организационна и лична трансформация и не на последно място удовлетворяващ личен и професионален живот. Дали наистина коучингът е сред резултатните подходи за подкрепа на хора екипи и организации и къде се крият капаните, ако има такива? Тръгваме по пътя на възможностите и се интересуваме кои са успелите, които са се възползвали от тях в рамките на коучинга. Как може да бъде описана работата с коуч и какъв е смисълът на коучинг сесията. Към кого е обръщението „Опитай коучинг“? - отговор на тези и други въпроси в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
"Хроники от Ателието. 130 години Васил Захариев – творец, учител, изследовател" – изложбата е на Регионалния исторически музей София и се открива тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg