Възможно е догодина да има промяна в законодателството по механизма за обратното начисляване на ДДС, така че практиката да обхване още стоки и да продължи да се прилага и след 2018 година. Законодателното предложение все още се обмисля от Европейската комисия, съобщи директорът на дирекция "Данъчна политика" в Министерството на финансите Людмила Петкова.
Окончателният режим на ДДС е подобен на обратното начисляване - начисляването на ДДС от получателя. Ако самото законодателно предложение от Комисията бъде изготвено до юни 2018 г., да бъде прието, за да можем да продължим прилагането, както за зърнено-технически култури, така и за някои стоки, които също са рискови и би могло да се прилага режимът за обратно начисляване.
Като пример бяха посочени плодовете и зеленчуците. Работата по изменението на данъците е част от приоритетите на Европейското председателство, чийто домакин е България, посочи Петкова.
На днешния 21 февруари в Регионалната библиотека "Захарий Княжески" ще се състои среща-разговор с изтъкнатия археолог академик Васил Николов. Темата на..
"Адвент – повест за добрия пастир" е една от най-известните книги на исландския писател Гюнар Гюнарсон, която продължава да вълнува читателите и до днес...
Тази вечер в Зала 1 на НДК в столицата е премиерата на документалния филм "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков. Документалният разказ обхваща..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg