Отиде си големият български актьор Николай Николаев.
Бате Николай от телевизионната сладкарница „Захарно петле“, „професор Коко“ от „Клиниката по смехотерапия“ на болница „Пирогов“, учителят Николай Николаев на поколение актьори. Ученици, приятели, порастнали вече излекувани деца, децата от домовете за сираци, където той беше чест гост и вземаше – хей така, без специален повод да му гостуват на цели групи, да им сготви нещо вкусно и да им разказва истории, всички те ще скърбят за него. И ще помнят съветите му. А те бяха много и ценни. Както безценна беше помощта му към талантливи млади хора с увреждания. На сляпата малка Кети Димитрова вдъхна вяра в музикалния ѝ талант и тя се разви – сега е автор в програма „Христо Ботев“, на сирачето Митко от ромски произход, когото до вчера наричаше „осиновеното ми дете“, и когото убеди, че човек трябва да живее „по бога“, да учи и да работи. Към нас, учениците му, които няма да забравим най-важните му заръки, да работим много и всичко, което правим да е с много сърце. И да не правим компромиси със съвестта си.
Страдаше най-много от бездуховността в днешна България и често питаше: Ще излекуваме физическата болка, а как да излекуваме душата? Написа и издаде три книги, пишеше следващата. И се канеше да създаде още една Клиника по смехотерапия, в Александровска болница.
Мисля си, че човек трябва да си отива така. Когато все още има планове и мечти.
Чуйте едно от последните гостувания на Николай Николаев в програма „Христо Ботев“, на един първи април, когато ни разказваше за смисъла на смехо-психотерапията и за важните неща в живота.
Преди броени дни Перник стана център на Националната младежка конференция под надслов "Приобщаващи общества и ролята на младите хора" . Събитието привлече над 100 участници от цялата страна, включително представители на младежки организации, държавни институции, местни власти и експерти по младежка политика. Конференцията имаше за цел да обсъди..
С Йовко Ламбрев, IT експерт, разговаряме в рубриката "Въпреки мрежата" за същността на компютърните престъпления. Къде да пазим многото си пароли? Какво да знаем за фалшивите профили? Защо да не се предоверяваме за неща, които изглеждат хубави, евтини и лесни за достъп? Какво са "фишинг" имейлите? Как да пазаруваме онлайн така, че да не попаднем в..
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Ескапизъм, искейпизъм, оттегляне, отдръпване, доброволно отшелничество – дълга синонимична редица, обозначаваща явление, присъщо на човечеството, откакто има човечество, но набиращо сила в модерната епоха. Говорим с философа от СУ професор Стилиян Йотов, с журналиста и писателя Иво Беров, с психолога Иван Иванов и с публициста и колумниста Диян..
Важността на устойчивото третиране на отпадъците и рециклирането, ролята на кръговата икономика и ползите от съвременни методи за управление на отпадъците са ключови теми на семинара "Отпадъци и рециклиране", организиран от Френското посолство и Френския културен институт в България. Това събитие е част от конкурса "ЕкоОбщина – устойчив град и..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg