Решение на втора инстанция по делото срещу бившия кмет на Видин Румен Видов се очаква в двумесечен срок. Видов беше осъден от окръжния съд в Монтана на пет години лишаване от свобода за длъжностно присвояване.
Според обвинението Румен Видов, който беше кмет на Видин 2007-2011 година, е присвоил 224 000 лева чрез фиктивни договори за охрана. Привлечен е под отговорност също за опит присвояване на още 123 000 лева, които са осчетоводени, но не са изплатени. Повдигнато му е и обвинение за съзнателно ползване на документ с невярно съдържание, а договорите за охрана са сключени, без да е проведена обществена поръчка.
Милена Миланова – пълномощник на фирмата, и управителят Кочо Кочев са обвинени като съучастници. Делото приключи на първа инстанция през ноември 2016 г.
В рубриката "Културен код" на Terra Култура гостува поетът Денис Олегов – носител на Националната награда за поезия "Владимир Башев" (2025) . В ефир..
В Историческия музей - Стрелча се откри мултимедийната инсталация "Поздравъ отъ Стрелча", посветена на стопанското и културно развитие на нашето село в..
В рубриката "Разговорът" темата е развитието на българските уеб проекти и основните тенденции, които оформят дигиталната среда у нас. Повод за разговора..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg