Сигнал за бомба в сградата на общинската и областната администрация в Русе е подаден на Спешен номер 112 днес около 13 часа след края на обедната почивка.
Всички служители са изведени навън, а полицията проверява сградата, която е оградена с жълта лента и до нея не се допускат граждани.
Всички служби са категорични, че не става дума за учение, а за реален сигнал, какъвто не е подаван никога досега.
"Все още никой не може да каже откъде е сигналът. Спазва се абсолютно процедурата, каквато е в такива ситуации. Виждате, че пожарната и полицията, всички са тук, освен да изчакаме, няма какво повече да направим, хората са евакуирани. Центърът за обслужване на гражданите също няма да работи".
Това каза Мария Георгиева от пресцентъра на Общината и поясни, че утре до обед работата на цялата общинска и областна администрация ще бъде блокирана.
В "Покана за пътуване" ни гостува човек за когото пътешествията за професия, страст, наука и начин на живот. Професор Климент Найденов, декан на..
Соня Йончева и продуцентската ѝ компания SY11 Events организират "Опералия" в София през есента. Конкурсът "Опералия" за света на класическата музика е..
Заедно с проф. Людмил Димитров в "Terra Култура" отваряме вратата към едно дълго пътуване в посока словенската д(р)амасцена. През 2025 година в Словения..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg