Първата среща на тенора с латиноамериканската музика още в детството се превръща в любов за цял живот. „Израснах с ритмите на болеро, ранчера и танго, великолепни песни от Латинска Америка“ споделя той. Баба му свири танго песни на пиано, а баща му е сред най-популярните фолклорни изпълнители в Перу. Но песните на Куба и Мексико и по-специално тези, създадени от Хосе Алфредо Хименес, са голямата страст на Хаун Диего Флорес. „Песни, които директно те удрят в сърцето, защото в тях се пее за нещата, които най-много ни вълнуват като дом, семейство, щастието от споделената любов или болката от раздялата“ разказва певецът.
С новия си албум „Bеsame Mucho“ Хуан Диего Флорес прави музикален портрет на Латинска Америка като включва 18-те най-популярни песни от региона и сам преаранжира 2 от тях – „Amaneci entre tus brazos" и "La malagueña". 20 инструменталисти съпровождат певеца в това негово пътуване с всеки традиционен за региона или страната инструмент: кавакиньо – „малката сестра на китарата“, която първоначално идва в Латинска Америка от Португалия, бандонеон, който всъщност е изобретен в Германия, но е част от аржентинското танго, маракаси от Венецуела, пандейро – малък перкусионен инструмент, тясно свързан с бразилските музикални традиции и т.н.
"Тази музика е силна като първата любов",споделя по повод новия си албум Хуан Диего Флорес.
Тази вечер трупата на балет "Арабеск" ще представи на сцената на Музикалния театър първата си за сезона премиера - три танцови миниатюри, обединени от заглавието "Вива ла класика". Заглавието подсказва посоката, в която се насочва "Арабеск". Три заглавия от големия класически репертоар - "Лебедово езеро" от Чайковски, "Дон Кихот" от Рихард Щраус и..
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg