В началото на юли Камелия Тодорова ни подари песента „Красив спомен“. Музиката и текстът са на талантливата Рейчъл Роу – дъщеря на великолепната дама на българската сцена. Искреност и красота, облечени в музика - беше първото ми впечатление от новото послание, а нашият колега – композиторът Кристиян Бояджиев обобщи и даде най-точното описание: „Впечатлен съм от тази песен и като запис, и като продукция и изпълнение. Хубава песен, каквато и навън рядко можеш да срещнеш„. Публиката бързо прие „Красив спомен“ , почувства я като свое откровение, а Камелия Тодорова изрази удовлетворението си с думите: „Моята кариера на артист и изпълнител е била винаги съпроводена с това да търся нещо различно, да съм различна от това, което другите правят и смятам, че продължавам да го постигам. Интересното е, че моята дъщеря тръгна по същия път – и тя е много различна. На мен много ми харесва това, което тя прави защото ме обновява и е много в крак с времето . Аз не говоря за модерна музика. Говоря, че това е вечна музика, това е хубава музика, която няма да остарее никога.“
Песента „Красив спомен“ живее сред нас няколко месеца. Тя е част и от концертните програми на Камелия Тодорова. С идеи за студийни проекти и обогатен репертоар вокалистката с кадифен глас посреща новия концертен сезон. На 25 октомври тя и триото на пианиста Станислав Арабаджиев ще бъдат сред публиката си в „Sofia Live Club“ и ще споделят с нея програмата си „Красив спомен“. Срещнали се като преподавател и корепетитор, двамата музиканти откриват сходството помежду си и скоро започват да представят идеите си – първоначално като дуо – пиано и глас, а по- късно и с формацията на Станислав Арабаджиев. „Всяко дете е любознателно, но е хубаво да се научи да задържи тази любознателност, за да му е интересно, когато порасне какво има на други места и какво още може да научи“ – ни каза Станислав.
Какво още искрено и красиво разказаха двамата артисти чуйте в звуковия файл.Поредица от концерти "Духът на испанската и латиноамериканската музика" ще бъде открита днес в Националната музикална академия "Професор Панчо Владигеров" в София от 18.30 ч. Тя предлага богата програма, изпълнявана от изявени китаристи, както и уникален концерт, който съчетава традицията на класическото пиано с фолклорната музика. Всички..
В петък (11 април) от 19 ч. в зала "България" е концертът "Размисли преди Великден" на Симфоничния оркестър на БНР. Константин Илиевски , главният диригент на Радиосимфониците, представя в "Артефир" програмата на празничния концерт, в която са закодирани дълбоки послания, свързани с предстоящия празник. "Програмата е типична за..
Коулман Мелет (27 май 1974 – 12 февруари 2009) е американски джаз китарист и вокалист, който загива трагично в самолетна катастрофа на 12 февруари 2009 година. Във фаталния ден е пътувал за турне, където трябвало да свири с Филхармоничния оркестър на Бъфало, Ню Йорк, като член от групата на тромпетиста Чък Манджионе. Приближавайки се до Бъфало,..
В 24-тото издание на своя Великденски музикален фестивал Държавната опера във Варна поднася 16 събития в различни жанрове – опера, оперета, балет, концерт и мюзикъл и спектакли за деца. Началото беше поставено през март с представления на оперите "Бохеми“ и "Макбет“, детския мюзикъл "Мечо Пух“ и първия от концертите "Лицата на НМА "Проф. Панчо..
През далечната 1981 година едно име нахлу с гръм и трясък в рокаджийските класации на цяла Европа и предизвика удивени възгласи. Проглуши дори британските фенове и славещата се със своя шовинизъм критика на Албиона не успя да затвори очите си пред факта, че Германия е родила група от класата на "Деф Лепърд", "Айрън Мейдън", "Саксън" и..
"…И продължавах да рисувам сама“ е изложба-пътешествие, което отбелязва 150 години от рождението на Елена Карамихайлова. В нея се въвеждат низ от..
Проблемите в българската психиатрия продължават да се трупат, но този път сякаш се вижда лъч надежда. В ефира на предаването Lege Artis, д-р Цветеслава..
Коулман Мелет (27 май 1974 – 12 февруари 2009) е американски джаз китарист и вокалист, който загива трагично в самолетна катастрофа на 12 февруари 2009..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg