Как да разкажем историята си така, че да промени света – ден преди събитието „Сторителинг за промяна“ в „Нашият ден“ осмисляме собствените си намерения за активно въздействие заедно с Виолета Керемидчиева от организацията „Epic Sofia“.
Разказването на истории променя света. Въпросът е как точно нашата да бъде чута. Като активисти, всеки от нас носи своята история, която ни е накарала да се откажем от комфортното съществуване в името на нашата кауза. Често ни се налага да запалваме останалите и да ги убеждаваме, че има смисъл. Често ни се налага да даваме кураж дори на себе си.
Уъркшопът „Сторителинг за промяна“ е специално създаден за активисти и отговаря на следните въпроси:
Как да намерим своята уникална история?
Как да бъдем чути?
Как да я разкажем вълнуващо и неподражаемо?
Как да се подготвим с нашата аудитория?
Как да си вдъхнем увереност?
Обучението е кратко, супер ефективно и е подходящо както за прохождащи, така и за утвърдени активисти. Включва теоретична част, образователна игра, разглежда още темите: социални медии и активизъм, както и имидж и активизъм. Мястото е офисът на Младежка ЛГБТ организация „Действие“ на столичната ул. „Любен Каравелов“ 24, а времето – 22 януари, 18.30-22 часа.
А Виолета Керемидчиева е активист, който има опит като журналист и рекламист. Вярва, че в настоящия шумен свят дори истините трябва да се повторят 1000 пъти, за да бъдат чути. На мнение е, че неправителствения сектор има какво да научи от корпорациите по отношение на комуникацията и се надява да дойде ден, в който смислените послания да намерят отзвука, който заслужават.
След повече от 10 години работа между медиите и рекламата, с двама приятели създават „Epic Sofia“, където заедно работят по всичко, което им е интересно. Работи рамо до рамо със „За Земята“, Грийнпийс-България и „Живот на килограм“. Доброволец е в още много организации.
Преподавателката по български език и литература в Университета в Гент д-р Миглена Дикова-Миланова и нейните студенти, които изучават български език, са гости на “Артефир” в рамките на образователна инициатива на белгийския университет , насочена към разпространяване на академични знания. В програмата им са включени също срещи в..
Тази седмица първото професионално училище в страната ни чества своя 140-и юбилей. Това е Професионалната държавна търговска гимназия "Димитър Хадживасилев" в град Свищов, в която и до днес е жив дарителският дух и визията за бъдеще, завещани от неговия патрон. Построено по проект на австрийския архитект Паул Бранк, училището изправя снага..
На 30 януари 2025 г. отбелязахме 150 години от рождението на изтъкнатия финансист, политик и държавник Атанас Буров. По този повод, традиционно фондация "Атанас Буров" организира официална церемония по връчването на престижните годишни призове "Буров" за банково, финансово и индустриално управление. Събитието се проведе в Гранд Хотел "София", в..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на ЕРА България, годината беше различна от предходните, като се наблюдаваха важни тенденции, които определят бъдещето на сектора. "2024 г. беше малко особена по отношение на това, което се случи на..
Българите сe разделят приблизително на две половини: едните не знаят какво точно е това, а другите са негативно настроени, показа скорошно изследване на "Тренд" на тема "Какво представлява изкуственият интелект?" Изкуственият интелект или ИИ не е в бъдещето, той е навсякъде около нас. ИИ е общо понятие, обхващащо набор от технологии, които..
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg