„Осъдени души“ на Шуменския театър има премиера в Нов театър НДК, София. Постановката по прочутия роман на Димитър Димов е на режисьора Бойко Илиев, който преди години направи спектакъл по същия текст в Народния театър „Иван Вазов“, където се игра няколко сезона.
Сега режисьорът дава нов сценичен живот на романа, като поверява ролите на Фани Хорн и на отец Ередия на актьорите Елена Петрова и Ники Илиев, който се завръща на театралната сцена след 10-годишно отсъствие. В спектакъла участват още Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова. Сценографията и костюмите са дело на Галина Абаджимаринова.
Спектакълът е продукция на Шуменския драматичен театър „Васил Друмев“, но ще се играе редовно и на сцената на Нов театър НДК, където е софийската премиера тази вечер (12 февруари) от 19.30 часа.
Филмът "Радио Африка" е първият български филм за африканската музика , както и първата подобна продукция, която събира български и африкански артисти, които да споделят своята визия по определена тема. Един филм за почитателите на африканската музика, както и за онези, които тепърва ще се запознаят с богатството и разнообразието на тази култура. Филмът..
От 11 до 16 май Шумен беше домакин на традиционния фестивал "Друмеви театрални празници". Конкурсната програма на престижния театрален форум включва единствено представления, създадени по български текстове, като на най-добрите от тях се присъждат награди в няколко категории. В програмата на тазгодишното 34-то издание на фестивала участваха..
Отбелязваме 60-годишнината от рождението на този голям български музикант и поет, белязал с творчеството си времето на прехода. Защо неговите послания остават актуални и днес? Каква е ролята на социалната поезия и музика в съвременното общество, и как различните поколения я припознават и преживяват? Заедно с: Нели Недева-Воева, Доротея Монова, проф...
Елица Матеева е завършила "Театрознание" в НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов" и е специализирала "Театрална режисура". Изявява се като театрален режисьор и драматург, филмов критик. Автор е на книгите Между киното и театъра", "Целият свят е…кино!" и "Европейско кино за нетрадиционалисти", както и на редица статии в списанието на СБФД "Кино", списание..
"Сънят на Аргонавта или другото плаване на Атанас Хранов" е изложба на Атанас Хранов. Експозицията представя писателят, поет и драматург Александър Секулов, който съвместно с Хранов създава поредица от колекции, чийто главен герой е художникът. Произведенията на художника са свързани с мита за Златното руно. Според Хранов Язон и аргонавтите са все..
На 13 май Централната минерална баня в София навърши 112 години. Сградата, която е построена по проект на архитектите Фридрих Грюнангер и Петко Момчилов,..
Емоционалната интелигентност (EQ) се открива в способността да разпознаваш, разбираш и управляваш собствените си емоции, като това включва и..
Най-дълго поставяният американски мюзикъл в историята пристига да дебютира пред родните меломани като част от своето европейско турне, за да оживее в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg