Нова мобилна версия на приказката-игра от интерактивната поредица „Туй-онуй“
Първото приключение „Кой светна луната?“ от мултимедийната поредица за деца „Туй-онуй“ вече има своя мобилна версия с изключително богатство от анимации и интеракция. Образователната приказка-игра е озвучена на български език с гласовете на актьорите Евгени Будинов, Светлана Смолева, Лидия Михова и Диана Костова.
Историята на героите напълно оживява в красивите илюстрации на художничката-аниматор Мая Бочева – Уики и разпалва детското въображение, без да поставя граници на фантазията.
Амбициозният проект предлага нов холистичен подход към изучаването на предметите в училище и показва, че децата могат да се забавляват и да учат едновременно.
„В поредицата „Туй-онуй“ и първата апликация децата не учат отделно български или математика, а търсят срички, гласни и съгласни, броят и смятат на едно място, играят на множество различен тип игри – в една история, помагайки на героите в приказката. По този начин те виждат смисъл в решаването на конкретна задача – тя води до развръзка и продължава историята. Новото е в това, че ученето не е разделено на отделни предмети, а знанието е слято в едно, така както на практика се случва в самия живот.“ – споделя създателката на поредицата Мая Бочева.
В звуковия файл можете да чуете и песента към приказката-игра „Кой светна луната?“ в изпълнения на певицата Вяра Иванова, която създава и текста и музиката към нея, както и подробности за мобилната игра и предлагания нов подход в обучението на децата.
Достъп до образователната апликация „Кой светна Луната?“
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя най-доброто от чешкия театър и някои от най-значимите заглавия от международната сцена в различни форми и жанрове – драматичен, куклен и уличен театър, както и танц и мюзикъл. Театроведът..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски имена с престижни награди, освен, че представят представления за широката публика, дават поле за дискусия със зрителите и създават и уоркшопи за професионалната танцова общност у нас. Сред предстоящите..
Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика се състоя на 21 ноември. Научната периодика на Института включва списания и поредици, като издателският център "Боян Пенев" има важна роля. Научните издания на Института за литература към БАН, някои от които съществуват от много години, са четири – сп. "Литературна..
"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..
Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
Отново конституционни ребуси... Има ли срок, в който да се избере председател на 51-вото Народно събрание? Докога може да продължи първото заседание на..
По време на Дните на китайската култура и наука у нас гостува поетът Ю Дзиен . Неговата стихосбирка "Давам име на една врана" е достъпна за българските..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg