"Всички щастливи семейства си приличат, всяко нещастно е нещастно по своему" – едно от най-прочутите първи изречения в световнтата литература – спокойно може да се приложи към ситуацията, в която се намираме.
Фразата дори е известна като Принцип на Ана Каренина, който общо взето гласи, че е много лесно едно нещо да се развали и обратното - нужно е наличие на различни фактори в специфична комбинация, за да потръгне и да разцъфти.
Семейството, онази най-малка единица, без която обществото не е възможно, беше подложена на изпитание. Изолацията се оказа разломен момент за много семейства.
Предприемчива японска фирма дори започна да предлага празни апартаменти, които да бъдат наемани краткосрочно от стресирани двойки, и съпрузи, които искат да останат насаме по време на епидемията.
Как семействата преработват тревогите и неяснотата, витаещи във въздуха? Как се справяха с липсата на лично пространство и нуждата да съвместяват различни роли? Кои бяха онези ключови фактори, безспорно необходими, за да държат цялото от разпадане както в настоящата криза, така и във всяка друга.
В Международния ден на семейството отговор на въпросите подсказва психологът Даниел Троев.
Асоциацията на българската авиационна индустрия (АБАИ) връчи своите традиционни годишни награди. Отличена от АБАИ в категория "Медии" е водещата на "Нашият ден" Нина Цанева, която заслужено получи грамота "Гласът, който вдъхновява". С представянето на теми, свързани с авиационното дело в България, Цанева се превърна в истински глас на..
Отвеждаме слушателите на "Нашият ден" в Париж, където Българското неделно училище "Иван Вазов" създаде коледен подарък за българските семейства от цял свят. Янета Димитрова , заместник-директор на училището и преподавател по БЕЛ разказва какво можем да открием на страниците на международния коледен брой на вестник "Вазовчета", създаден от..
В "Нашият ден" представяме две коледни инициативи на студентите от Софийския университет "Св. Климент Охридски" , които за поредна година ще стоплят сърцата на куп непознати възрастни хора и деца. За десети път Студентски съвет при СУ организира най-топлото си събитие, като приканва студенти, преподаватели и приятели на Алма Матер да се..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които осъзнаваме, че ни пречат. Реакциите ни, породени от страх относно бъдещи събития, зачестяват в съвременното общество. След годините на пандемия нивата на тревожност са повишени не само по отношение..
"Хроничното бъбречно заболяване (ХБЗ) често остава незабелязано, докато не достигне до сериозни и необратими стадии. Пациентските организации в България алармират за необходимостта от промени в здравната система, които да осигурят навременна диагностика и лечение на това заболяване. Христина Николова, представител на Асоциацията на пациентите с..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Световноизвестният гръден хирург проф. Валтер Клепетко, който до пенсионирането си бе ръководител на катедрата по хирургия в Университетската болница..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg