В „Покана за пътуване“ посланикът на Грузия предлага директни полети през Армения за БългарияИмахте страхотно добър старт за туризъм между двете страни. Договорихте директни полети от Варна, след като дълго време нямаше самолети между България и Грузия, организирахте съвместни срещи между български и грузински туроператори… а сега всичко спря. Ако днес българите решат да тръгнат към Грузия, какво ще се случи?
Да, ние наистина започнахме добре с популяризирането на Грузия и аз започнах да виждам резултатите. Първият чартърен полет от Варна беше планиран за май. В момента е реалистично да кажа, че се надявам на директен полет. Убедена съм, че ще преодолеем ситуацията, ще се върнем обратно към нормалния си живот. София беше в „късия лист“ на нискобюджетна компания за нова дестинация. Ние работим много здраво, за да превърнем тези намерения в реалност. Мисля, че динамиката в отношенията между двете държави нараства. И Грузия е сигурна и „зелена“ страна. Може би някоя авиокомпания ще се заинтересува от директни полети между Грузия и България. Идеята има голям потенциал, защото България е много посещавана от чуждестранни туристи страна за ваканция. А защо европейците да не идват в Грузия през България?
Обмисляме и връзка от Грузия през Армения до България. Арменците обичат България. Вече има полет от Тбилиси до Ереван на грузинския авиопревозвач. Защо да не продължи и до София?
Но мисля, че моментът не е подходящ за подобни инициативи. Дори плановете за директен полет между двете ни страни да не се осъществят, имам доста още какво да направя като посланик на Грузия.
Третият епизод от поредицата акцентира на различните категории, през които антропологията разглежда света. На вярванията на дадени култури, сформирани и обуславяни от тяхното битие. Както религиозни, така и онези, свързани с някои митологизирани образи, всяващи страх и служещи като възпитателна мярка до ден днешен. Анатомия на страха: Епизод 1 –..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния археологически институт с музей на Българската академия на науките. Представени са над 500 експоната от 32 обекта, различни като вид и хронология – от праисторията до Късното средновековие. Находките..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент Охридски". Доц. Стойно Стойнов от Института по молекулярна биология на БАН е един от двамата делегати за България в Лабораторията. "В Института по молекулярна биология имаме доста лаборатории, които..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите". Наречен е на името на Мевляна Руми – световноизвестният суфитски мистик, поет и философ, живял в Анадола преди близо осем века. Като прозвището Мевляна – водач, учител, той получава заради учението..
На 14 и 15 февруари в Софийския университет се проведе академична конференция под надслов "Творчество и иновации – измерения на бъдещето", организирана Националния университетски център за творчество и иновации. Мащабното събитие беше приветствано от представители на изпълнителната власт и академичното ръководство. Изключително богатата програма,..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев,..
Какво представляват окупираните украински територии и бригада "Азов" днес. Разказва от първо лице в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Горица..
Наскоро на "Сцена Дерида" беше премиерата на документалния филм "Тетралогията на Талев" под режисурата на Калина Липовска. Той е изграден от две части –..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg