Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов театър НДК с нова лятна сцена под звездите

Снимка: newtheatre.bg

Със спектакъла „Поручик Бенц” от Димитър Димов тази вечер (14 юли) ще бъде официално открита новата лятна сцена на Нов театър НДК. В спектакъла участват актьорите Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев и Ивайло Захариев, режисьор е Бойко Илиев, който е и основател на Нов театър НДК.

В летните месеци на новата сцена на открито предстоят премиерите на две театрални постановки – „Антиутопия от изолатора 2020“ по романа „1984“ на Джордж Оруел с режисьор Бойко Илиев и „Смешно отделение“ по Ерик Чапъл, под режисурата на Робин Кафалиев.

Двете произведения не са случайно подбрани. Драматизмът на Оруел и комичните ситуации по Чапъл с различни средства ни карат да погледнем през увеличително стъкло над ситуацията, в която сме поставени, разказа в предаването „Нашият ден“ Бойко Илиев.

Премиерните предстaвления на „Антиутопия от изолатора 2020“ са на 21 и 22 юли. Първата среща с публиката на „Смешно отделение“ е на 27 юли. 

Началото на всички представления е от 21 часа.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Виктор Минчев, Теодора Церовска и Николай Димов

Светът на рекламата и силата на идеите с Виктор Минчев и Николай Димов

Как се раждат идеите? Какво отличава добрата реклама? И къде свършва вдъхновението и започва реалността на пазара? Провокирани от необичайното събитие на Виктор Минчев и Николай Димов – " Фестивал на мъртвите идеи ", отговаряме на тези въпроси. Това е проект, който събра създателите на незабелязани, отхвърлени, но блестящи концепции...

публикувано на 03.11.25 в 10:45
Светлозар Желев

Светлозар Желев за "Перото" 2025: Изключителни книги и силни автори

Днес от 19:00 часа в литературен клуб "Перото" ще бъдат връчени годишните награди "Перото" за принос към българския литературен контекст. Отличията се присъждат от Националния център за книгата и клуб "Перото" в няколко категории – детска литература, проза, дебют, поезия  и превод от български на чужд език . Днес ще бъдат присъдени..

обновено на 03.11.25 в 10:23
Димитър Воев

Изкуството в мен: Димитър Воев

Димитър Воев  е поет и музикант, роден през 1965 година в София. Той започва да се занимава с музика още в ученическите си години, като минава през няколко различни формации, докато през 1985 година заедно китариста Васил Гюров основават първата пост пънк група в България – "Кале". Формацията има една-единствена голяма изява през 1987 година на..

публикувано на 03.11.25 в 09:30

Начало на фестивалните вечери в Добрич с постановката "Боряна"

Днес от 19:00 часа  можете да гледате постановката "Боряна"  на Драматичен театър "Добрич"  в рамките на Театралния фестивал на камерните форми  в града. Началото на фестивала беше поставено вчера със спектакъла "Боже мой"  на Народния театър . "Боряна"  е част от репертоара на драматичния театър в Добрич, а в главната роля влиза актрисата..

обновено на 03.11.25 в 09:24
Покана за събитието

"Странна случка с куче през нощта" гостува във Варна

Отправяме се към Варна , където гостува Драматичен театър "Сава Огнянов" – Русе  с едно от най-впечатляващите си заглавия – "Странна случка с куче през нощта"  по световния бестселър на Марк Хадън. От 19 часа  можете да гледате спектакъла на сцената на Драматичен театър – Варна .  Мартина Кръстева  разговаря с режисьора на представлението Боян..

обновено на 03.11.25 в 09:19