Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Михаела Стойкова:

Добрите хора в България са повече

"Понякога едно добро дело е достатъчно, за да видим края на злото", казва Михаела Стойкова, гост на рубриката "Главен герой".

Тя е основател и ръководител на "Операция Плюшено мече“, най-мащабната коледна кампания за набиране на подаръци за децата в неравностойно положение.

Преди 12 години Михаела Стойкова и шепа съмишленици започват доброволческа инициатива за събиране на подаръци за Коледа на 40 деца от един дом. Днес вече организацията не просто връща Коледата на близо 10 000 бенефициенти всяка година, но освен това развива уменията на талантливи младежи в неравностойно положение и им дава шанс за професионална реализация чрез целогодишната менторска програма “Скритите таланти на България”.

Михаела Стойкова знае какво е да се бориш на страната на доброто и стъпка по стъпка да утвърждаваш правото му и днес тя казва, че "сме длъжни да НЕ участваме в ограбването на държавата, като си мълчим. Това, че не знаем кой дойде да ни управлява, не е оправдание, да си стоим вкъщи."

Какво още казва Стойкова чуйте от разговора с Мария Мира Христова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Владимир Йончев

Европа ще бъде принудена да воюва срещу Русия, която има и подкрепата на Америка

Русия, САЩ, Украйна и Европа – какво предстои, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Владо Йончев , главен редактор на OFFNews. Владимир Путин и Доналд Тръмп "Русия има своите имперски амбиции, дори когато е слаба, но някъде около 2010-а Путин напълно изостави всички опити за сближаване с Европа и започна проекта за..

публикувано на 15.08.25 в 21:00

Венелина Попова: Всичко се прави в името на хората. Но на кои хора?

Защо   беше осъдена да заплати 1000 лв., коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" разследващата журналистка от сайта "За истината"  Венелина Попова: "Делото, за което бях осъдена, е свързано с мой въпрос към Община Гълъбово за това какви документи има, свързани с инвестиционното намерение да се изгражда там завод за изгаряне на..

публикувано на 15.08.25 в 17:50
Мария Спирова

Мария Спирова: Заверата ДПС – ГЕРБ много добре знае как се контролира това общество

Защо представите на българските политици и общество за почтеност са криворазбрани и кому е нужен съветник по почтеността, коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Мария Спирова . "Мисля, че трябва да се тръгне от това как почтеността се чете в различните общества. Това, което, според мен, трябва да усетим сами за себе си, е, че..

публикувано на 15.08.25 в 17:00
 Георги Пеев

Георги Пеев – боецът с трансплантирани органи на старт за България в Дрезден

На 17 август в Дрезден, Германия, ще се проведат Световните игри за трансплантирани, в които ще участва и българинът Георги Пеев – човек с две трансплантации, на сърце и бъбрек. Пеев споделя, че подготовката му за състезанието преминава основно в плувния басейн в Хасково. В началото на годината е отделил три месеца за тренировки по кросфит,..

публикувано на 15.08.25 в 11:58

Симпатично, грозно и плашещо – рецептата за успех на Лабубу

Плюшената играчка Лабубу, която в последните месеци превзе социалните мрежи и детските желания, се оказва не просто моден артикул, а и културно явление. Д-р Велислава Петрова споделя, че в нейното семейство Лабубу се е появила "шоково" – осемгодишната ѝ дъщеря е напълно завладяна от тази мания. По думите ѝ, Лабубу е пример за продукт, който обединява..

обновено на 15.08.25 в 11:36