Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Младежкият театър играе на „Аполония“ най-новия си спектакъл „Той е дяволът!“

Михаил Билалов
Снимка: mlt.bg

Младежкият театър „Николай Бинев“ представя в програмата на Празниците на изкуствата „Аполония“ предпремиерно на 2 септември най-новия си спектакъл „Той е дяволът!“. Пиесата е на известния френски актьор и драматург Себастиан Тиери, носител на френската театрална награда „Молиер“, а постановката е на проф. Здравко Митков. В представлението участват актьорите Михаил Билалов, Рашко Младенов, Мая Бабурска и Веселина Конакчийска. Сценографията е дело на Петър Митев.

Рашко Младенов, Мая Бабурска и Веселина Конакчийска
„Той е дяволът!“ можете да гледате на 2 септември от 18.30 часа на сцената на Лятното кино в Созопол, а подробности за спектакъла разказа в „Артефир“ режисьорът Здравко Митков.

Проф. Митков поема тази година нов клас по режисура за драматичен театър в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ и разказа също как ще преминат приемните изпити в сегашната вирусна ситуация и как ще започне новата учебна година в Театралната академия – присъствено или онлайн.

Премиерата на „Той е дяволът!“ в София е на 16 септември на Голямата сцена в Младежкия театър „Николай Бинев“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Краят на градината", авторският спектакъл по Чехов, вече 15 години на българска сцена

"Знаете ли, че ако зиме ядеш пресни краставици, устата ти мирише на пролет", смята Антон Павлович Чехов. От него можем да разберем и друго – какво ни носят, а и взимат, невъзможността, загубата на илюзиите и сложния любовен танц на привличане и отблъскване. Поне така е в "Краят на градината" – историята за неговия начин да обича, история, която той..

публикувано на 09.04.25 в 09:38

Литературоведът Франческа Земярска в диалог с Маргьорит Юрсенар

Днес (9 април) от 18 ч. в Новата конферентна зала на Софийския университет ще бъде представена книгата на Франческа Земярска "Маска и глас в творчеството на Маргьорит Юрсенар".  В "Нашият ден" литературоведът Камелия Спасова разказва повече за този своеобразен разговор между Земярска и първата жена, станала член на Френската академия през 1880..

публикувано на 09.04.25 в 09:37
Автопортрет с котка, 1915

150 години от рождението на Елена Карамихайлова

"…И продължавах да рисувам сама“ е изложба-пътешествие, което отбелязва 150 години от рождението на Елена Карамихайлова. В нея се въвеждат низ от новоразкрити факти, които ни позволяват да предложим и една възможна цялостна систематизация на творчеството ѝ. Това е първата по рода си експозиция, в която са включени повече от 60 творби на художничката,..

публикувано на 09.04.25 в 08:50

Анна Петрова и Ели Скорчева блестят в "Игра на котки"

Премиерният спектакъл "Игра на котки" е копродукция на Театрално-музикалния център в Кърджали и НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов". Режисьор е Александър Туник, който е студент по "Режисура за драматичен театър" в класа на проф. Пламен Марков. Автор на пиесата e унгарският драматург Ищван Йоркен. Той изпада в немилост след революцията през 1956 година..

публикувано на 08.04.25 в 16:45
акад. Олег Гочев

Олег Гочев от перспективата на времето

Художникът Олег Гочев посреща своята 70-годишнина с изложба в СБХ "Шипка" 6. Експозицията  включва 47 творби, показвани в продължение на 30 години в Германия, Барселона, Констанц и Базел. Озаглавена е "Олег Гочев. Перспективата на времето (70-30) и  може да бъде видяна в галерията на Съюза на българските художници на ул. "Шипка" 6 до 16 април ...

публикувано на 08.04.25 в 15:45