Младежкият театър „Николай Бинев“ представя в програмата на Празниците на изкуствата „Аполония“ предпремиерно на 2 септември най-новия си спектакъл „Той е дяволът!“. Пиесата е на известния френски актьор и драматург Себастиан Тиери, носител на френската театрална награда „Молиер“, а постановката е на проф. Здравко Митков. В представлението участват актьорите Михаил Билалов, Рашко Младенов, Мая Бабурска и Веселина Конакчийска. Сценографията е дело на Петър Митев.
„Той е дяволът!“ можете да гледате на 2 септември от 18.30 часа на сцената на Лятното кино в Созопол, а подробности за спектакъла разказа в „Артефир“ режисьорът Здравко Митков.
Проф. Митков поема тази година нов клас по режисура за драматичен театър в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ и разказа също как ще преминат приемните изпити в сегашната вирусна ситуация и как ще започне новата учебна година в Театралната академия – присъствено или онлайн.
Премиерата на „Той е дяволът!“ в София е на 16 септември на Голямата сцена в Младежкия театър „Николай Бинев“.
"Знаете ли, че ако зиме ядеш пресни краставици, устата ти мирише на пролет", смята Антон Павлович Чехов. От него можем да разберем и друго – какво ни носят, а и взимат, невъзможността, загубата на илюзиите и сложния любовен танц на привличане и отблъскване. Поне така е в "Краят на градината" – историята за неговия начин да обича, история, която той..
Днес (9 април) от 18 ч. в Новата конферентна зала на Софийския университет ще бъде представена книгата на Франческа Земярска "Маска и глас в творчеството на Маргьорит Юрсенар". В "Нашият ден" литературоведът Камелия Спасова разказва повече за този своеобразен разговор между Земярска и първата жена, станала член на Френската академия през 1880..
"…И продължавах да рисувам сама“ е изложба-пътешествие, което отбелязва 150 години от рождението на Елена Карамихайлова. В нея се въвеждат низ от новоразкрити факти, които ни позволяват да предложим и една възможна цялостна систематизация на творчеството ѝ. Това е първата по рода си експозиция, в която са включени повече от 60 творби на художничката,..
Премиерният спектакъл "Игра на котки" е копродукция на Театрално-музикалния център в Кърджали и НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов". Режисьор е Александър Туник, който е студент по "Режисура за драматичен театър" в класа на проф. Пламен Марков. Автор на пиесата e унгарският драматург Ищван Йоркен. Той изпада в немилост след революцията през 1956 година..
Художникът Олег Гочев посреща своята 70-годишнина с изложба в СБХ "Шипка" 6. Експозицията включва 47 творби, показвани в продължение на 30 години в Германия, Барселона, Констанц и Базел. Озаглавена е "Олег Гочев. Перспективата на времето (70-30) и може да бъде видяна в галерията на Съюза на българските художници на ул. "Шипка" 6 до 16 април ...
На 7 април – Деня на здравния работник, отбелязваме значимостта на хората, които се грижат за здравето ни не само в болничните зали, но и чрез словото...
Отиде си актьорът от Сатиричния театър Пламен Сираков. Той бе добър, усмихнат човек, благ и ненатрапчив. Познавах го от 1991 г., когато се срещнахме в..
"Ганьограф" е авторско работно наименование на кратките визуално-словесни творби в социалните мрежи, описващи "класическия българин" или "класѝка", нещо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg