"Кой ще гледа сега детето?", вероятно това е била първата мисъл на хиляди работещи хора при новината за затварянето на детските ясли, градини и училища.
Въпросът за грижата за децата в работно време е на дневен ред отпреди 2020 г., пандемията само изостри проблема. Затворените детски ясли и градини и изчерпаните отпуски за гледане на дете повдигат редица въпроси, свързани с грижата за децата – от пеленачета до ученици.
Светослав Стефанов, съосновател на Bavachki.bg, разказва какъв е успешният модел в предлагането на бавачки – жени (най-вече), които да се грижат за децата, докато родителите им работят. Какво е помогнало на платформата да устои и да се развие? Как затварянето се отрази на търсенето и предлагането на грижи за деца?
Платформата помага на родителите, които могат да си позволят тази така специална услуга, да прецизират изискванията си, да ги конкретизират и комуникират ясно. А също се грижи за обучението на желаещите да се занимават с гледане на деца. Поради промените във всекидневния живот платформата се е адаптирала и осигурява помощ с уроците и онлайн образованието, на което в момента са подложени деца и родители.
Дали сегашната ситуация, която остро постави нуждата да се доверим на сигурен и квалифициран човек, ще доведе до регулиране на професионалния статут на бавачката?
Чуйте разговора със Светослав Стефанов.
На днешния 13 ноември светът отбелязва Международния ден на слепите хора – ден, посветен на разбирането на предизвикателствата, пред които са изправени хората със зрителни увреждания в своето ежедневие. На този ден отдаваме внимание не само на трудностите, но и на силата и постиженията на онези, които преодоляват тези препятствия. Днес ви..
8 ноември беше Световният ден на радиологията, в който чества епохалното откритие на германския учен Вилхелм Конрад Рьонтген, документирал електромагнитното излъчване през 1895 година. За новостите в специалността, навлизането на изкуствения интелект и нуждата от постоянно обучение и надграждане на професионалните качества на специалистите в..
Здравните рискове от замърсяването на въздуха – интервю в Lege Artis с пулмолога д-р Александър Симидчиев, председател на сдружение "Въздух за здраве". Няма орган или система на човешкото тяло, която да не се повлиява от качеството на въздуха. Човек вдишва 16 пъти на минута, затова мръсният въздух е най-големият риск за нашето здраве ...
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" се проведе дискусия, разглеждаща основите и границите на национализма, с участието на Василен Василев, докторант по философия в Софийския университет "Св. Климент Охридски", и Ивайло Шопски, един от основателите на пътуващото читалище "Бащино огнище". Разговорът започна с обсъждане на..
За предстоящата Международна конференция "Феминизмът е за всички" в "Нашият ден" разказва Виктория Петрова, директор комуникации и развитие в организацията "Български фонд за жените". Фондацията, която тази година празнува 20 години от създаването си, е единственият феминистки донор в страната. Годишнината е възможност за екипа да насочи..
Днес в Лондон ще бъде връчена престижната литературна награда "Букър" за настоящата година. Споменът за миналогодишното събитие все още топли сърцата на..
Хората в община Сливница търсят начини да върнат автобусното обслужване до населените си места. В "Нашият ден" чуваме разказа на жителка на с...
В събота (2 ноември) на сцената на Сатиричен театър "Алеко Константинов" се състоя премиерата на спектакъла "Майка Кураж и нейните деца" от Бертолт Брехт...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg