"Трябва да се проведе диалог и да се стигне до разумен компромис. От една страна правосъдието не може и не бива да спира, от друга - трябва да се вземат всички противоепидемични мерки, за да защитим здравето както на българските граждани, така и на адвокатите, каза Ивайло Данов - председател на Софийска адвокатска колегия (САК).
Най-трудно е за колегите от специализирания административно-наказателен съд - тъй като тяхната сграда е пригодена, за да функционира като съд, и поради това е трудно спазването на мерките.
Най-спешните промени, които трябва да се въведат, са промените в процесуалните закони, в гражданско процесуалния кодекс, в административно процесуалния кодекс и в наказателно процесуалния кодекс.
Трябва да се предприемат такива промени в Закона за медиацията и в Търговския закон, за да се облекчи работата както на българските граждани и адвокати, така и на бизнеса.
Ако искаме да гарантираме правата на гражданите, много по-лесно това ще стане, ако въведем в процесуалните закони съответните изменения и допълнения, които позволяват да бъдат осъществяване процесуални права в електронна форма. За целта има създадена работна група към Министерството на правосъдието.", каза Ивайло Данов.
Чуйте разговора, за да разберете за специфичните предизвикателства, пред които 2020 изправи адвокатската колегия.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме много и щедро го раздаваме, не ни се свиди. Огледаме се, видим област, където явно се нуждаят от акъл и веднага ставаме мозъчни донори, така да се каже. За съжаление често пъти акълът ни се отхвърля, не влиза в работа, което си личи навсякъде у нас. Това обаче не ни разколебава, продължаваме да раздаваме в..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как фалшивите, подвеждащи и изфабрикувани новини се разпространяват по различен начини в различните общности? В "Работилница за журналисти" на АЕЖ - България беше представено ново проучване на..
В Деня на патентоване на първата електрическа самобръсначка и първото изкуствено кръвопреливане в света, гост в студиото е Илиана Типова – отличник на випуска на 10-ия майсторски клас по радиожурналистика на БНР. Тя е автор и водещ на предаването за туризъм и хоби на Радио Кърджали "Накъде в неделя". За връзката между Граф Дракула, Хелоуин, гробищата..
Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни фактори – въздух, стрес, хранене, и в някои случаи се предават на следващите поколения. За епигенетичните фактори и тяхното овладяване в изпълненото със стрес ежедневие в "Terra Култура" говори..
От 2 декември всеки понеделник между 8:30 ч. и 9 ч. в ефира на "Нашият ден" ще гостуват български иноватори със зелена бизнес ориентация. Поводът е първото национално проучване на Move.bg "Зелени решения от България 2024" . За "зелените решения" в бизнеса и данните от проучването в предаването разговаряме със Саша Безуханова –..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Месецът, посветен на мъжкото здраве, бе анализиран от акад. Чавдар Славов. В мотото на здравната среща в ефир използвахме популярното име на кампанията,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg