Обездвижването и продължителното взиране в екрана са част от неизбежните последствия от дистанционното учене, наложено от пандемията. За съжаление часовете по физическо възпитание, на които се разчиташе да пораздвижат децата, влязоха в режим на „теоретично“ изучаване на видовете спорт и разговори за ползата от тях, в масовия случай. Може би така е по-лесно, но ни най-малко не допринася за здравето и тонуса на учениците. Не помага и за разтоварване на психическото напрежение и подобряването на капацитета за учене. А начини това да не бъде така има.
Пловдивското сдружение „БГ Бъди активен“ предлага ресурси за активни занимания и движение, приложими и в извънредната ситуация. Впрочем, идеята на сдружението е, че човек може да е физически активен не само чрез спорт.
От създаването си през 2011 г. организацията съчетава дейности в няколко направления, полезни за здравето, общуването между хората и градската среда като преобразяване на занемарени градски пространства в приветливи и красиви места за събирания, рециклиране на отпадъци, Европейски ден на спорта в училище, ден без асансьори, физическа активност у дома и на работното място. Повече чуйте от интервюто с Румяна Киризиева за рубриката „Всичко за образованието“.
Някои смятат за прекалено себелюбие да си издигнеш музей и паметник приживе, но на родния си остров Мадейра Кристиано Роналдо има статут на божество и може да прави каквото си иска. А и световната статистика показва, че към 14 април 2024 г. той е играчът с най-много официални голове в историята на футбола – 900. Също така е рекордьор по отбелязани..
На фона на политическите събития – вътрешни и външни, не между другото, но и не без особено внимание, минаха няколко също важни новини – за жени, жертви на домашно насилие. Едната вече не е между живите. "Никога не е за последен път!" – това е убеждението на психолозите, които помагат на жени, жертви на домашно насилие. То се е формирало след..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф. Лучия Антонова, директорка на Института за български език към БАН, ръководители и членове на секциите в Института, проф. Веселка Желязкова, директорка на Кирило-Методиевския научен център при БАН,..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите на "Време за наука" с един нов медикамент – селективно противовирусно средство, което вероятно ще изиграе ключова роля в световната борба със СПИН. Медикаментите срещу HIV инфекцията се..
Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в..
Днес отбелязваме 67 години от деня, когато за първи път записите в "Златния фонд" на БНР започват да се описват и организират във ведомост . По..
"Антология Съвременна българска поезия" има официална премиера на 5 декември от 18,30 ч. в Yalta ArtRoom . Включени са 43 утвърдени имена, а целта на..
"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg