Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Дистанционните часове по физическо – на дивана или…

Снимка: bgbeactive.org

Обездвижването и продължителното взиране в екрана са част от неизбежните последствия от дистанционното учене, наложено от пандемията. За съжаление часовете по физическо възпитание, на които се разчиташе да пораздвижат децата, влязоха в режим на „теоретично“ изучаване на видовете спорт и разговори за ползата от тях, в масовия случай. Може би така е по-лесно, но ни най-малко не допринася за здравето и тонуса на учениците. Не помага и за разтоварване на психическото напрежение и подобряването на капацитета за учене. А начини това да не бъде така има.

Пловдивското сдружение „БГ Бъди активен“ предлага ресурси за активни занимания и движение, приложими и в извънредната ситуация. Впрочем, идеята на сдружението е, че човек може да е физически активен не само чрез спорт.

От създаването си през 2011 г. организацията съчетава дейности в няколко направления, полезни за здравето, общуването между хората и градската среда като преобразяване на занемарени градски пространства в приветливи и красиви места за събирания, рециклиране на отпадъци, Европейски ден на спорта в училище, ден без асансьори, физическа активност у дома и на работното място. Повече чуйте от интервюто с Румяна Киризиева за рубриката „Всичко за образованието“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Приет е Регламентът за възстановяване на природата – защо е важен

На 17 юни беше приет Регламент за възстановяване на природата – Nature restoration law . България подкрепя регламента от самото начало на обсъждането му преди 2 години. Това е първият по рода си регламент за ЕС за възстановяване на природата, а целта му е да се въведат мерки за възстановяване на поне 20% от сухоземните и морските територии..

публикувано на 28.06.24 в 17:25

Обучение по ненасилствена комуникация организира сдружение "Образователна общност – Варна"

Ненасилствената комуникация, известна още като "език на сърцето", "състрадателен език", "жирафски език" е модел на общуване, който позволява да се свързваме със себе си и с другите, разбирайки и откликвайки на емоционалните си потребности. Прилагането му в личния живот, деловите взаимоотношения и особено в сфери като образованието дава забележителни..

публикувано на 28.06.24 в 13:12
Иван Держански (вляво) и Любомир Златков

Как България стана номер едно в математическата лингвистика?

"Лингвистиката прави много мостове, между които и този компютър - човек, ние говорим за едно семейство от науки, които се развиват от няколко хиляди години, като математическата лингвистика се занимава с изучаването на езика, като част от света и действителността.  Лингвистиката е наука, която отговаря на въпроси като – как е възникнал..

публикувано на 28.06.24 в 10:54
Проф. Андрю Коутс

Проф. Андрю Коутс за изследването на слънчевата система

В Аулата на СУ "Св. Климент Охридски" се състоя научнопопулярна лекция на тема "Изследване на слънчевата система" на проф. Андрю Коутс – физик от Университетския колеж в Лондон, Великобритания. Лекцията е част от четвъртото издание на фестивала "Ало, космос! Говори България", организиран от Атлантическия клуб, Софийския университет, Българска академия..

публикувано на 28.06.24 в 09:40
Камен Тодоринчев, Мариана Борукова, Цвета Николова и Диана Банчева

Лятото на отборите от Спешъл Олимпикс, България

Преди 30 години и у нас стартира Програмата на Спешъл Олимпикс. От тогава хората с интелектуални затруднения в България имат възможност целогодишно да спортуват и да се състезават в различни спортове. Многобройни са успехите на нашите атлети от различни състезания. В началото на м. юни женският ни отбор победи отборите на Сърбия, Босна и Херцеговина..

публикувано на 27.06.24 в 12:50