В епизод 415 „Трамвай по желание“ среща своята публика с оригиналния актьор, музикант, имитатор и пътешественик Георги Низамов.
Още като малчуган в Ямбол, Жоро играе на местната сцена всички детски роли. Особено полезни театрални съвети получава от ролята на магаренцето Мокси в пиесата на Борис Априлов „Приключенията на Лиско“.
След продължителна школовка в различни театри Низамов се озовава пред вратите на ВИТИЗ, но за всеобща изненада е приет не в специалността актьорско майсторство, а в направление режисура за вариететен театър. Оказва се, че талантът е попаднал точно на мястото си, защото и до днес практикува и дори преподава различни елементи от това изкуство. За съжаление вариетето, като истински сценичен жанр, вече почти не съществува у нас, но Низамов не се отказва от идеята да го възроди.
Настоящето на актьора е фокусирано върху телевизионни шоу програми, където Жоро щедро раздава дарбата си на изкусен имитатор.
Въпреки всички свои шумни успехи на екрана, дълбоко в себе си артистът остава верен на класическото театрално изкуство, доказателство за което е собственият му проект „Диагноза артист“.
В музикално отношение Низамов опознава хората с най-простия възможен тест – музиката, която слушат. Заклет рокаджия, всенародният увеселител не пропуска да вложи марковия си хумор и в тази посока. Доказателство за това е рок хитът му „Дарт Вейдър на Йода думаше“, който само за едно денонощие постига над 100 хил. гледания в мрежата.
Чуйте повече в звуковия файл."Семейно радио" излъчва от Художествената галерия "Проф. Васил Захариев" в Самоков по време на Международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев", който се провежда в Боровец от 1 до 6 август. Събеседници в подвижното студио на БНР са: кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов със съпругата си Любослава, директорът на фестивала д-р Таня Илиева с дъщеря..
В редакция "Хумор и сатира" сме готови на почти всичко само и само някой нещо да научи, та да сполучи. Има и хора, които са готови да отидат отвъд това "почти", за тях и за много друго ще разкажем в неделя (3 август) веднага след новините в 18 часа, когато ще чуете: • Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос",..
Фондацията е основана през 2007 година от американската писателка Елизабет Костова заедно със Светлозар Желев. Оттогава дейността ѝ се разширява в посока на запознаване на света със съвременните български автори и техните творби чрез преводи и издаване, иницииране на международен обмен и сътрудничество между писатели с възможности за творческото им..
"Болестта е нощта на живота, тежко поданство. Всички имаме по рождение двойно гражданство: в царството на здравите и в царството на болните. И макар че предпочитаме да си служим само с по-добрия паспорт, всеки рано или късно е принуден поне за кратко да се легитимира като поданик на другото царство", пише – както я нарича "Ню Йорк Таймс – "тъмната..
В литературния салон на "Хумор и сатира" този път сме подготвили изключително разнообразна колекция текстове. От Вазов и Чудомир, от Чапек и Мрожек. Истинска наслада за душата! Ироничния, цветен език на Вазов, парадоксалната образност на Чапек, абсурдния хумор на Мрожек – всичкото това удоволствие е обединено от темата за животните в света на..
Съвременните диктатури, разпада на либералната демокрация и ролята на журналистите в борбата с пропагандата – коментира в "Мрежата" по програма "Христо..
Промените в Закона за еврото коментира в "Мрежата " по програма " Христо Ботев " Петър Ганев от Института за пазарна икономика "Всичко..
В редакция "Хумор и сатира" сме готови на почти всичко само и само някой нещо да научи, та да сполучи. Има и хора, които са готови да отидат отвъд това..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg