Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Реконструиране на живота“ – изложба в ИСИ

Снимка: ica-sofia.org

В пространството на Института за съвременно изкуство - София се представя иновативна, изключително интересна изложба, по-точно проект, със заглавие „Реконструиране на живота“.

Експозицията е съставена от работи на двама автори, които са подбрани заради някои общи търсения и тенденции в изкуството им – това са Александър Шелоу и Калин Серапионов, едни от утвърдените наши художници в съвременното изкуство. Александър Шелоу живее и работи в Брюксел, ръководи департамента по анимация и времеви медии.


Двете серии от движещи се образи, представени в изложбата от двамата артисти се появяват по време на първото затваряне през пролетта на 2020 г. И двамата реконструират „свят“ от фрагменти, остатъци от образи, които са и в миналото и настоящето, като връзки между пространството, възприятието.


Кураторът на изложбата „Реконструиране на живота“ Красимир Терзиев се опита да доближи слушателите до идеята и реализацията на двамата автори – Александър Шелоу и Калин Серапионов.

Изложбата може да бъде разгледана до 5 юни 2021 г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Клетниците" в първите дни на август

От 24 юли насам между храм-паметника "Св. Александър Невски" – символ на духовността, опрощението и вярата, и площада – символ на обществените настроения, страсти и често политически бури оживяват страниците на най-известния роман на Виктор Юго. "Клетниците", който е най-дълго поставяният мюзикъл на "Уест Енд", се играе под открито небе като..

публикувано на 01.08.25 в 15:06

Без "Алея на книгата" във Варна

"Алеята на книгата" във Варна няма да се състои през август това лято. На нейно място ще се проведе инициативата "Море от книги" на издателствата от града. Традицията от 15 години Асоциация „Българска книга“ да прави събитието тази година е нарушена, тъй като от Асоциацията се отказват от провеждането му. Причината е, че Общината променя..

публикувано на 01.08.25 в 12:35

От Военната академия до световния подиум: Историята на Ива Йорданова

В рубриката "Разговорът" гостува Ива Йорданова – световна шампионка по бачата в професионалната дивизия на  The Summit Championship , проведено през януари 2025 г. в Ню Йорк. Победата я превръща в първата българка, завоювала подобна титла на световно състезание за салса и бачата. Ива Йорданова - необикновеният път на една българка по света..

обновено на 01.08.25 в 11:18

Околосветско кинопътешествие през август

На 1 август започва фестивалът "Кино за пътешественици", организиран от сдружение Pozor. Повече за програмата разказва Здравко Григоров – един от организаторите.   Културен център Г8 и "Евросинема" ще бъдат домакини на прожекциите на филмите и дискусиите, посветени на интересни дестинации и пътешественически преживявания. В Г8 от 19:30..

публикувано на 01.08.25 в 09:57

Форумът "Камен бряг под звездите": принадлежност, памет, корени

В галерия Конопената къща в село Камен бряг започва минифорумът "Камен бряг под звездите". Събитието е посветено на темите за принадлежността, паметта и връзката с корените в контекста на бурния съвременен свят. В рамките на събитието ще се проведе прожекция на филма "Вечната песен" по идея на д-р Габор Мате от режисьорите Зая и Маурицио..

публикувано на 01.08.25 в 09:42