Какви ще бъдат кадрите, които ще останат след нас?
Радослав Първанов е млад фотограф, който се е заел да съчетае лицата, традиционното българско облекло и историческите обекти. Той отдава години от живота си за сътворяване на един проект за българина и българката. Завършва образованието си в Лондон и в Германия, но избира да се върне в България.
Радослав Първанов е главен герой в “Нашият ден“
“Намирам се в Пловдив, вчера осъществихме премиерата на третата част на моя авторски проект – “Аз съм българка“.“
Образование
“Исках да получа добра квалификация на необходимото ниво, но винаги с мисълта да се върна. Защото, може би към края на моето средно образование, знаех, че трябва да бъда тук и мястото на младите е тук.
Работата, която трябва да свършим, да бъде насочена към България. Родолюбивата нотка и влечението към корените става още по-силно, когато си откъснат от родината, но винаги съм бил със съзнанието, че мястото ми е тук.
Навън е красиво, навън има много възможности, чужбина е необятна, но истински горди и щастливи можем да бъде само у дома.
Продължава да живее моят девиз – най-големият подарък не е животът, а истинският подарък е да се родиш в България.“
Какво зависи от нас
“Винаги съм смятал, че не просто нещо, а всичко зависи от нас – ние сме суверенът. Но трябва да има малко по-голям интерес от страна на младите хора към това, което се случва на държавно ниво.
Имаме право на избор. Веднъж на четири години или по-често, както е в случая. Трябва да се интересуваме, защото от този процес зависи нашето бъдеще в голяма степен.
Младите винаги трябва да бъдат ангажирани, информирани и ориентирани.“
Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
В Мелитополския държавен педагогически университет "Богдан Хмелницки" в Украйна се проведе деветата поредна Международна научна конференция за млади българисти. Събитието бе организирано от Центъра по българистика и лектората по български език, литература и култура в университета, като акцентът тази година бе поставен върху темата " Младите в..
9600 книги ще бъдат раздадени безвъзмездно на деца бежанци от Украйна и техните български приятели в България. Това обяви Десислава Алексиева , председател на Асоциация "Българска книга" и майка на пет деца, в ефира на предаването "Нашият ден". Тези книги, издадени от издателство "Лисиче" с подкрепата на Украинския институт на книгата и..
Енеаграмата е интересна и не толкова популярна система за класификация на личността, представена в предаването "Епизоди от живота". Това е мощен инструмент за себепознание, основан на девет основни личностни типа, наречени енеатипове. Всеки от тях има уникални мотивации, страхове и поведенчески модели. Енеаграмата предоставя възможност за дълбоко..
Плевенският театър "Иван Радоев" гостува на софийската публика с един от най-новите си спектакли – "Есенна соната" от Ингмар Бергман. Постановката по..
От 10 до 15 декември ще се проведе Софийския международен литературен фестивал в НДК. Дария Карапеткова , координатор на събитието, запознава..
В рубриката "Темите на деня" екипът ни имаше удоволствието да разговаря с Теодора Нишков, известна още като Принц Датски, и доц. д-р Александър Нишков,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg