Истории за спасяване на бизнес – като бъдеще на работещите в трудни времена. Бартерът не като останка от миналото, а като възможност.
Темата коментира в “Нашият ден“ Николай Шербетов, собственик на идеи, които вероятно скоро ще се превърнат в опит за национално обединение на представители на различни икономически сфери.
Той е на 34 години, син на собственик на строителна фирма. Идва преди 3 години в София в желанието да намери това, в което е добър, и да повиши квалификацията си. Завършил е специалност “Водоснабдяване и канализация“. Фирмата му купува хотел, продаващ се чрез съдия изпълнител. Първата идея е да се предлагат почивки в хотела срещу най-различни услуги.
“Бартерът е бил много популярен в миналото, но за жалост са измислени парите. Хубаво е да имаш парите, но в днешно време бартерът би могъл да спаси бизнеси и хора. В днешно време е много трудно да продаваш стоки.
Появиха се много сайтове и групи във Фейсбук. Много хора гледат да продадат нещо, което не работи. Българите мразим да изхвърляме, затова имаме мазета и гаражи и други пространства, в които да складираме. Но накрая не можем да ги подарим, да ги продадем и трябва да ги хвърлим в природата."
Примери за бартер
"Вече имам три добри примера – ремонт на апартамента ми във Велико Търново, майсторът си хареса козирката, която му трябваше, така платих част от услугата.
Доста хора имаха нужда от компютри, телефони, те пък са добри копирайтъри, в момента ми правят презентациите."
Чуйте Николай Шербетов в звуковия файл.
Затлъстяване, заседнал начин на живот, вредни хранителни навици, злоупотреба с алкохол и вещества – как бургаското средно училище "Константин Петканов" адресира тези проблеми сред младите и какво представлява конкурсът "Посланици на здравето" , инициатива на Министерството на здравеопазването, ще научим от директора на училището Ивайло Марков. С..
Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) е увеличила с повече от два пъти своята подкрепа за България през изминалата 2024 година, като финансов стимул са получили 20 български проекта. Неотдавна президентът на ЕБВР Одил Рено-Басо бе на посещение в България, в рамките на което проведе среща с президента Румен Радев, с министъра..
Генчо Банев е преподавател по български език, литература и култура в лектората по българистика в департамента по руска филология и славистика на Атинския университет. Заедно със своите студенти Спиридула Пампулопулу, Мария Гавриду, Константина Ксиарху и Константинос Варваресус гостът разказва за изследователския проект, посветен на живота и..
Две изложби се откриват днес в Градската художествена галерия "Борис Георгиев" във Варна – "В огледалото на Рембранд" и арт инсталацията "Васил Стоилов – архитектурни мотиви". Повече за тях ще чуем сега от редактора Ани Маринова. Слушайте!
Сдружението "Тук-там" вече 10 години подкрепя българските студенти, които искат да получат магистърска степен в чужбина и да приложат наученото в България. В "Нашият ден" Мила Топалова , член на УС на сдружението, мениджър "Образователни инициативи", представя възможностите за получаване на стипендия по програмата "Иди, учи и се върни" ...
На 7 април – Деня на здравния работник, отбелязваме значимостта на хората, които се грижат за здравето ни не само в болничните зали, но и чрез словото...
"Ганьограф" е авторско работно наименование на кратките визуално-словесни творби в социалните мрежи, описващи "класическия българин" или "класѝка", нещо..
Отиде си актьорът от Сатиричния театър Пламен Сираков. Той бе добър, усмихнат човек, благ и ненатрапчив. Познавах го от 1991 г., когато се срещнахме в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg