Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Истории в ефира:

Любов с аромат на праскова

Ангелина и Кирил Миладинови
Снимка: личен архив

Историята на Ангелина и Кирил Миладинови от София започва да се пише преди 28 години, а двамата ги събира любовта.

Те са от онези хора, които силно те привличат и с които започваш да си говориш приятелски в мига, в който ги видиш. Разказват интересни истории и вярват в това, че няма нищо случайно по житейския път, по който вървят заедно.

Изработват копчета и бижута от костилки, и семена, като най-любимата костилка е на прасковата, а най-милата – на малината, наричат своите произведения екобижута.

Ангелина и Кирил са строителни инженери по образование, а по призвание – пазители на традициите, откриватели на природните дадености и творци. Кирил рисува от дете – прави своите бои от билки и цветя, като първо ги суши, а след това ги смила, а също така – изработва мебели от дърво и реставрира старинни къщи, а Ангелина е неговото вдъхновение и така вече 28 години.

Имат две дъщери – Александра на 18 години и Гергана на 6, щастливи са, че като родители са успели да им покажат онова нещо в природата, което други хора не забелязват.

Една история за жълъда, прасковата и любовта.

Чуйте повече в звуковия файл.

Снимки – личен архив на Ангелина и Кирил Миладинови

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

История с мечки – или какво трябва да знаем, когато отидем с кошница в гората

Последното издание на популярното ловно-рибарско предаване "И рибар съм, и ловец съм" е посветено, както винаги, на теми, изключително интересни за природолюбителите.  Като например, големия традиционен за началото на април празник – Празника на гората! А вторият сюжет ни спира дъха, защото става дума за мечки! Нашите родни български мечки в..

публикувано на 07.04.25 в 16:45
Васил Велев (вляво) и Антон Митов

Антон Митов представя: Мъдри мисли за наследствените демокрации в Азия

Журналистът и пътешественик Васил Велев споделя своите мисли за различните видове управления в Азия. Наследствени демокрации или наследствени монархии? Общото между Дюран Дюран, Баден-Баден и народнодемократичната република. За един султанат, бивша руска стриптийзьорка, един крал и военните режими. Икономика, богатства, коне и кучета, рак и водка...

публикувано на 07.04.25 в 14:04

Импулсът в мен: Бавен интернет

Забавянето на мрежата е проблем, с който се сблъсква всеки, независимо дали у дома, в офиса или някъде навън. Забавянето може да се дължи на различни причини – от претоварени рутери до проблеми с честотната лента.  Докато разглеждаме причините, ще предложим практически стъпки за отстраняването им. Бавният интернет професионално се нарича..

публикувано на 07.04.25 в 13:34

Монография за бъдещето на комуникациите в ерата на ИИ

Центърът за книгата и департамент "Медии и комуникация" представят днес монографията -"ПР и изкуствен интелект"- автори Десислава Бошнакова и Евелина Христова. Събитието ще се проведе от 18:00 ч. в книжарницата на корпус I на Нов български университет. Повече познания за човешкия интелект ще ни помогнат да разберем изкуствения Водещ ще..

обновено на 07.04.25 в 11:22

Започна записването за конкурса "Сайт на годината"

Започна записването за конкурса "Сайт на годината" , който се провежда за осми път. За фокуса на конкурса тази година, категориите и наградите, и тенденциите в развитието на българската уебсреда в "Нашият ден" говори Жюстин Томс от "Фондация за активно развитие на уеб". Конкурсът е насочен към собствениците и създателите на сайтове и..

публикувано на 07.04.25 в 10:46