След майските прослушвания за певци в Пловдив и в София вече са известни имената на изпълнителите и някои от наградите. Сред тяха са сопраните Димитрина Кечеджиева, Нели Колева, Моника Ганчева, Анжелика Бехнам, Християна Христова, мецосопраните Моника Зашева, Андония Рабаджиева, басите Любомир Байчински и Деян Костадинов и баритонът Бранимир Недков. Всички те имат и различни допълнителни награди като наприммер покани за участия в концерти на симфонични състави и в спектакли на оперни театри у нас. Сред откликналите на поканата за партньорство са Русенската опера, Разградската филхармония „проф. Димитър Ненов“, Симфоничният оркестър на Сливен. За следващия сезон е планиран и концерт в Етнографския музей в Пловдив.
В звуковия файл чуйте какво сподели Крум Гълъбов от „Омега музик менижмънт“.
Някои от певците са поканени за майсторски класове с Йорданка Дерилова, Божидар Николов, Емил Иванов. Има и парични награди. В списъка е включена и професионална фотосесия за двама от певците. Примамливи са и предложенията за създаване на професионален уебсайт и портфолио, както и участие в оперна работилница във Фоджа върху оперите „Така правят всички жени“, „Дон Жуан“ и „Сватбата на Фигаро“ на Моцарт в театър „Умберто Джордано“.
Прослушване ще има и на 15 юни в София в музея „Борис Христов“ в София.
Повече подробности научете в разговора с Емил Иванов, председател на журито.
На 28 юни в музея „Борис Христов“ ще бъде организиран концерт с участието на тези изпълнители.
В Страстната седмица маестро Григор Паликаров ще отведе публиката с "Немски реквием" от Йоханес Брамс към върховно съпреживяване на Тайната вечеря, в която Христос отправя посланието си за всемирна любов и предсказва смъртта си. Концертът е връхната точка на 24-тия Великденски музикален фестивал в морската ни столица. Григор Паликаров каза в..
16 април Свири Германският симфоничен оркестър, Берлин с диригент Стефан Денев. 3.00 часа – Пол Дюка (1865-1935), Симфонично скерцо "Чиракът магьосник". 3.13 часа – Сергей Рахманинов (1873-1943), Концерт за пиано № 2 в до минор, оп. 18. Солист: Николай Лугански (пиано). 3.48 часа – Сергей Рахманинов (1873-1943), Етюд-картина, оп. 39 № 8. Изпълнява..
Басистът Даниеле Феббо носи джаза в душата си, въпреки че не би се ограничил в стиловете и експериментите с тях. Първият му досег с музиката е случаен и на шега, но се превръща в любов за цял живот. Тази му любов го води до двете му музикални образования – това в Италиански колеж в Рим и това – в Националната музикална академия в София. Неговият основен..
Въпреки, че не живее в България, не лишава българската сцена от своята музика. Jullzie е автор на песни, продуцент и певица в поп, джаз и електронен стил, докосващ със своята искреност и актуален звук. Това обаче, не ограничава нейните интереси и стилове в музиката, които са широко скроени. През последните месеци Jullzie привлече вниманието на..
"Ние сме заедно в това. И ще преминем през него. Докато стоим заедно!" , е простото, но силно верую, което музикантите от "Елейн" (Eleine) следват при записите на актуалния си студиен албум We Shall Remain, сътворен от прекрасни разрушителни сили. Шведската дарк симфоник метъл сензация "Елейн" (Eleine) най-сетне пристига у нас за хедлайн..
"Власт и страст. Дворцовите драми в българската история" е новата книга на проф. Пламен Павлов. В "Артефир" популярният български историк,..
В предаването Lege Artis разгледахме темата за пластичната и възстановителната хирургия с участието на д-р Рупен Мектубджян – специалист по..
"Романът "Последна стъпка" е монотонно болезнен: стъпваш изречение след изречение – все стабилни и еднозначни – и изведнъж усещаш под читателското си..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg