Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаквайте в „Аларма“ на 22 юни Краси Георгиев

| обновено на 22.06.21 в 16:36
Ася Чанева и Краси Георгиев
Снимка: личен архив

На пръв поглед той не е нищо особено – изглежда като повечето мъже над 40 години, които поддържат тялото си в най-добра форма, без да го подлагат на химически субстанции.

Обикновените мъже ходят, той тича, повечето от нас вървят по-бавно или по-бързо, той бяга – винаги продължително – с часове, с дни, със седмици и много често с месеци.

Тичането го е завело на невероятни места по света – в пустини, в джунгли, зад полярния кръг - с най различни пътища, хора, обичаи и климат.

Той е маратонец. Но не просто маратонец, а ултрамаратонец – от онези, които изминават хиляди километри, тичайки – състезавайки се с времето, но най-вече със себе си.

Той е Краси Георгиев.

Участвал е и е финиширал на почти всички престижни ултра маратони в света, а започва да тича чак на 30 години.

Живял е над 20 години в чужбина, работил е като е готвач в скъпи и не толкова престижни ресторанти в Лондон. Преди няколко години случайно се връща в България и оттогава освен да тича, Краси помага – така, както само той може – привличайки внимание и финансови средства към нуждаещи се.

Дали тегли двутонен пикап, тича без прекъсване по 36 или 55 часа, или бяга по маршрута на паневропейския транспортен Коридор №8,преминавайки през три държави; Краси прави това с кауза.

Дали каузата му е да събира пари за деца с тежки заболявания, или да подкрепя психичното здраве – Краси винаги намира съмишленици в своя бяг.

В 90-те минути на „Аларма“ ще разберете за Краси Георгиев неща, които не сте знаели, дори и ако вече сте прочели книгата му „Да тичаш към себе си – моите 10 принципа за пълноценен живот“.

С Краси ще си говорим за себепознанието, за работата му като готвач по 15-17 часа на ден, за наркотиците, които отдавна са останали в миналото, за дисциплината и строгия режим сега, за някои екстремни случки, за татуировките, за едно куче, за половинки и за още много неща.

В предаването ще участва и Павлин Якимов – издателят на книгата „Да тичаш към себе си“, която е написана в съавторство с журналиста и преводача Даниел Пенев, автор на книгата „Хората, които променят България“.

Ако останете с „Аларма“ до 23 часа довечера, ще научите и как можете да получите книгата на Краси Георгиев.

Подробности очаквайте и на официалната страница на „Аларма“ във ФБ - Слушащи и правещи „Аларма“

Очаквайте пред септември официално представяне на книгата „Да тичаш към себе си – моите 10 принципа за пълноценен живот“ в София, Пловдив, Велико Търново, Кюстендил и в родния град на Краси – Панагюрище.

Очаквайте скоро и целия разговор с Краси Георгиев тук на нашия сайт.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Улична инфраструктура в наследствен имот

В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Калин Тихолов: "Притежавам наследствен имот, който е бил одържавен по време на комунизма. В средата на 50-те години на виналия век през парцела е прокаран уличен водопровод. Имотът ни е възстановен..

публикувано на 10.01.25 в 14:45
д-р Орлин Колев и Анелия Торошанова

Какви са конституционните ребуси в началото на новата година?

Какви са конституционните ребуси в началото на новата година? Това е темата на юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида". Какво целят внесените проекти за изменение на Закона за съдебната власт? Наистина ли предполагат реални реформи в съдебната власт?  Д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в..

публикувано на 10.01.25 в 12:40

Доброволци на възраст 17-25 години стават вдъхновители за деца в центрове за настаняване

Столичната община започва нова инициатива, наречена "По-голям брат/сестра", която има за цел да осигури подкрепа, приятелство и вдъхновение за децата, живеещи в центрове за настаняване от семеен тип. Програмата е подготвена по инициатива на заместник-кмета по социални дейности Надежда Бачева, която сподели повече за нея в ефира на "Нашият ден". Какво е..

обновено на 10.01.25 в 12:35

България и глобалните тенденции: Какво да очакваме за свободата на словото през 2025 г.?

През 2024 г. състоянието на българската журналистика продължи да бъде тревожно. Това стана ясно от годишното проучване на Асоциацията на Европейските журналисти в България (АЕЖ), според което близо 80% от журналистите оценяват медийната среда като "лоша", "много лоша" или "средна". Едва около 20% споделят, че ситуацията е "добра", а под 4% я..

обновено на 09.01.25 в 12:18
Христо Хинков

Какво научихме от Covid-19 и готови ли сме за бъдеща здравна криза?

През настоящата година българското здравеопазване се изправя пред редица важни предизвикателства и приоритети. Проф. Христо Хинков, бивш министър на здравеопазването, направи обобщение на ключовите моменти в ефира на Lege Atris , акцентирайки върху отчетените и пропуснатите теми в здравната политика за периода април–декември 2024 г. Един..

обновено на 09.01.25 в 10:28