Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Главен герой

Елица Стоилова или да управляваш чатбот

Елица Стоилова е съосновател и управител на чатбот агенцията UMNI. Тя е една динамична и неуморна жена - предприемач. Занимава се 22 години с хотелиерство в Северна Африка и на Марианските острови, след което се завръща в България.

От 2018 г. Umni помага на бизнеси да спестят хиляди часове на персонала, като дигитализира комуникацията с клиенти и автоматизира често задавани въпроси и рутинни задачи.

Umni преобразува въпросите на клиентите в специфичен за индустрията, за да помогне на бизнесите с автоматизацията на комуникацията, да оптимизират работата на персонала, да намалят загубата на ресурси и да получат обратна връзка за поведението на клиентите за по-добро планиране и по-интелигентно вземане на решения.

Елица Стоянова е главен герой в “Нашият ден“

"Никак не беше лесно да се върнеш след 20 години отсъствие от дома. Бях провокирана да направя тази стъпка, след като скъп за семейството ни човек почина. Това ме накара да осъзная, че след толкова дълго пътуване по света не съм била част от живота на близки хора.

Прибрах се за Коледа в България в края на 2016 г. И се прибрах с плановете да продължа кариерата си в туризма.

Върнах се като генерален директор на хотел. Но няколко месеца работа у нас ми помогнаха да видя, че бизнесът има много различни проблеми.

Цял живот съм се занимавала с комуникация и с оптимизиране на комуникацията. Търсила съм и съм прилагала различни решения. След няколко месеца работа в България реших да потърся къде е моето място."

Началото

"Ходих на различни събития и попаднах на един акселератор на стартъпи. Два месеца по-късно се озовах в акселератора, където се роди UMNI.bg."

Чуйте Елица Стоянова в звуковия файл.

Снимка: UMNI.bg

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Илияна Маринкова

Илияна Маринкова: Това видях в Украйна – желанието за живот

Илияна Маринкова, журналистка от "Фрогнюз", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" изкуството и културата по време на война. Илияна се завърна от Украйна преди дни и присъства международния кинофестивал "ОКО", който се проведе в Болград, Украйна. Украйна през фестивала "ОКО" "Фестивалът е етнографски и това, което си говорехме с Татяна..

публикувано на 28.09.24 в 08:50

Село Флорентин – някъде там, накрай България

Село Флорентин се намира в община Ново село и в него живеят около 300 човека. Разположено е на брега на река Дунав. На 18 км е от областния град Видин и на 6 км от общинския си център. През римско време възниква крепостта Флорентиана. Тя се е намирала на около 1 км източно от селото в местността "Валя Турчилор:, върху невисок хълм, надвесен над брега..

публикувано на 28.09.24 в 08:25
Катерина Рашевска

Катерина Рашевска: Отвличането на украински деца е геноцид

Защо Русия отвлича украински деца по време на войната и как могат да бъдат върнати те в страната, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Катерина Рашевска , адвокат в Центъра за човешки права в Киев, Украйна. "Нашата организация е създадена през 2013 г. от първите дни на руската агресия, след окупацията на Кримския полуостров. Още тогава..

публикувано на 27.09.24 в 17:45
Андрей Несмачни

Андрей Несмачни: Никоя страна в Европа не е застрахована от руска агресия

Андрей Несмачни е ветеран от войната на Русия в Украйна. Ранен е при Херсон през 2023 г. Когато се завръща в Ирпин, решават с негов приятел да създадат място, в което други ранени войници да могат да работят. Кръщават фабриката са стъклени сувенири Bat Art . Андрей разказва за "Мрежата" по програма "Христо Ботев" защо е важно за възстановяването на..

публикувано на 27.09.24 в 16:20

Андрей: Тази война трябва да стане война на дронове

Андрей и Олга имат лаборатория за изработка на дронове в Украйна. Този август при срещата ми с тях те разказаха за "Мрежата" по програма "Христо Ботев" защо дроновете са важни за тази война, как са започнали да правят дронове и защо те спасяват човешки животи на фронта. "Това е нашата лаборатория. Тук проектираме и произвеждаме всички наши..

публикувано на 27.09.24 в 16:15