През 2021 г. е 14-ото издание на Фестивала на пясъчните скулптори в Бургас. Той се провежда всяка година под мотото на специално избрана тема. Тази година темата е – “Децата пожелаха“.
Също така Община Бургас е подготвила специална изненада. Всички желаещи могат да посетят Експозиционен център "Флора" Бургас, където са изложени 3D макети – умалени копия на фигурите от миналогодишните издания на фестивала, чиято тема бе "На сафари с фотоапарат", "Кино герои", "Пясъчни приказки" и „Митове и чудовища”.
За инициативата разказва в “Нашият ден“ Димитър Маджаров, директор на Летен театър – фестивали и концерти.
“Предлагаме едно невероятно шоу в пясъчния град. Община Бургас се грижи ежегодно Фестивалът да бъде различен и забавен, за да могат и малки и големи да се забавляват, да се снимат и да се връщат отново.
Какво пожелаха децата
Децата между 6 и 12 г. посочиха, че искат да видят от пясък: Пипи Дългото чорапче, Хари Потър, Мадагаскар, Калинката и Черния котарак, Малката стъпка, Спондж Боб квадратни гащи, Малката русалка, Наруто и други популярни герои.
Фигурите ги ваят 13 български автори, които са част от Фестивала вече 14 години. Тази година участието е само от български автори.
Работно време:
От месец юли до месец септември (при хубаво време и месец октомври) – без почивен ден от 09:00 до 21:00 ч.
Чуйте Димитър Маджаров в звуковия файл.
Ловът не е само изстрели, ловът е и грижа за природата и нейните обитатели. А докато обикалят поля и гори, за да нагледат хранилките, ловците пак могат да се сдобият с трофеи. И през тази година в Държавно ловно стопанство "Воден – Ири Хисар" се проведе "Преглед на паднали рога от благороден елен". За десети път над 5 тона рога, събрани само през..
На 5 май отбелязваме Международния ден на акушерката – ден, в който се обръща внимание на ключовата роля на акушерките, особено във времена на криза. В предаването "Нашият ден" говори Десислава Димова – акушерка, избрала с мисия и сърце да посвети живота си на тази древна и в същото време съвременна професия. Според нея акушерството и грижата..
С планинския водач и автор на книгата "Българските планини" Момчил Цветанов говорим в "Нашият ден" за инициирания от него научно-изследователски проект към ЦНИП (Център за научни изследвания и проекти) към УАСГ, за създаване на официален Регистър на водопадите в България , който да дава точна информация за това ценно природно богатство. През..
На 5-и и 6-и май ежегодно се провежда празникът на община Баните и минералната вода. Празникът се чества от 50-те години на миналия век . Местните хора вярват, че ако човек се изкъпе с лековитата вода точно на Гергьовден, ще бъде здрав цяла година. Но това няма как да проверите, ако не опитате сами, а съпътстващите тържества ще направят..
През 2025 година се навършват 100 години висше лесовъдско образование в България. Кулминацията на честванията ще бъде тържественото отбелязване на юбилея в Софийската опера и балет на 7 май. В "Нашият ден" ректорът на Лесотехническия университет (ЛТУ) доц. д-р Христо Михайлов говори за празненствата по повод годишнината, състоянието на..
В миналото издание на "Покана за пътуване" художничката Петя Илиева разказа за най-луксозния и най-бедняшкия от мароканските хамами, които е посетила, но..
Роден в Берлин, но с български корени, Стефан Голдман е артист, добре познат на родната сцена. Диджей, продуцент, музикален изследовател и собственик..
Предстои седмото издание на Фестивала на българската книга в средата на юни в Брюксел. Той се организира от Българската културна асоциация в Белгия,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg