Първият учебен ден ще е присъствен в цялата страна. В двора на 19 СУ “Елин Пелин“ в София атмосферата вече е приповдигната. Учениците започват да се събират.
Всички са подготвили цветя за учителите си, които не са виждали от много време заради дистанцията, която пандемията наложи.
Директорът на 19 СУ г-жа Клара Арабаджиева коментира:
“Изключително щастливи сме, че сме вече в класните стаи. Благодарение на Министерството на образованието са подсигурени достатъчно лаптопи и дигитални средства, с които преподавателите спокойно ще осъществяват учебния процес, ако премине в електронна среда.
С нагласата сме да сме достатъчно дисциплинирани, за да опазим максимално здравето си и по-дълго да се задържим в класните стаи.
Нашите ученици са 1100 – пожелавам им много здраве и много мотивация за учене и успяване. Да бъдат благословени всички и учители, и ученици, и родители. И най-вече здраве на преподавателите им, които трябва да се съхранят и да имат сили, за да се справят с предизвикателствата.“
Марияна Недялкова ще бъде преподавател в първи клас.
“Миналата година и половина беше наистина трудна, защото трябваше да сме разделени с децата, да общуваме чрез екраните. Това натоварваше и децата, и нас. Емоционалната връзка с децата е много важна. Просто изстрадахме изминалата година.“
Жана Куртева, преподавател с дългогодишен опит в училището.
“Учителството е призвание. Безкрайно благодарна съм, че днес сме заедно. Силно се надяваме тази година ще бъде присъствена.
Косьо е пети клас в 19 СУ “Елин Пелин“ и ще бъде водещ на тържеството.
“Още от лятото исках да съм в училище. Искам да пожелая на всички деца и родители успех на първата учебна година. Здраве и късмет!“
Чуйте репортажа в звуковия файл.
"В началото на реформата беше заложено здравната вноска да расте през определен период от време до достигане на над 12%. През годините това нещо се забрави, но ние го помним и ще го напомняме." С тези думи д-р Николай Брънзалов, председател на Българския лекарски съюз (БЛС), напомни преди дни в ефира на БНР за един от първоначалните ангажименти в..
В България от хепатит B и C умират четирима души всеки ден заради ненавременна диагностика и лечение. За 2024 са лекувани едва 752 пациенти с хепатит при нужни над 9 хил., за да бъдат постигнати целите за елиминиране на хепатита като заплаха за общественото здраве. От хепатит В лекуваните са 2 500 при 28 хил. новооткрити случая. На..
128 СУ "Алберт Айнщайн" в София празнува 50-годишнина. В седмицата на училищния юбилеен концерт в "Нашият ден" гостува Юлиян Плачков, директор на 128 СУ "Алберт Айнщайн" от 2011 година насам, учител по история, но човек, улавящ пулса на съвременността. Екипът на училището се придържа към максимата на Айнщайн, която гласи: "Животът е..
В ефира на предаването Lege Artis Петър Галев от платформата CredoWeb коментира актуалните проблеми и нужди на българската здравна система. Основният фокус бе върху необходимостта от адекватно финансиране на здравеопазването и структурни промени, които да осигурят устойчивост и по-високо качество на услугите. От Българския лекарски съюз настояват..
За Българското училище "Иван Станчов" към Посолството на Република България в Лондон в "Нашият ден" разказва журналистът от екипа на предаването Нина Цанева. Цанева споделя впечатленията си от посещението си в столицата на Обединеното кралство по покана на Лектората по български език към Департамента по славянски и източноевропейски езици в..
Отбелязваме 60-годишнината от рождението на този голям български музикант и поет, белязал с творчеството си времето на прехода. Защо неговите послания..
На 21 май в Художествената галерия Колекция "Дарение Светлин Русев" в Плевен ще се състои камерен концерт на трио в състав: Татяна Майони (пиано), Евгени..
Чл.-кор. проф. Атанас Семов гостува в "Нашият ден", за да представи новоизлязлата си книга "Конституцията и Европейският съюз", както и да коментира..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg