На 13 октомври 2021 г. Pop@Rock Meet’s Jazz (PRJ) празнува своята десета годишнина с концерт. Музикантите ще представят свои популярни кавъри с нови аранжименти и авторски песни, някои от тях – за първи път тази вечер от 20 часа в Sofia Live Club.
Проектът “Pop@Rock Meet’s Jazz” започва работа като дуо през 2011 година около фестивала "Аполония" – Созопол от музикантите Петър Петров (Jazz Orpheus) и Славена Даскалова.
Идеологията на “Pop & Rock Meets Jazz” се води от популярни поп и рок хитове, пречупени през светлината на джаза и модерния фюжън. Разнообразието на стилове придава още по-голяма палитра от импресии, а именно bossa nova, swing, blues, funky, минавайки от '80-те години до днешно време. С развитието на проекта се появяват и авторски песни, които са в същото звучене и стил.
Проектът вече има едно национално турне зад гърба си, награда от фестивала за "Нова българска поп и рок песен" за "Дебют в поп и рок музиката" с песента “Искам да вярвам” по текст и музика на Славена Даскалова, А песента “Всеки ден” с автори Петър Петров и Емилиан Примов грабва вота на публиката през 2020 г. Следват многобройни концерти и участия във фестивали на територията на страната ("A to Jazz", "Перелик Еко Джаз Фест", "Есенен салон на изкуствата - Перник", “Музика под звездите”, ”Празник на Бадемите” и др.).
В проекта в последните години вземат участие различни музиканти, от които Алекс Линарес, Петър Йорданов-Бъни, Емил Пехливанов, Денис Гоев, Григор Караиванов, Лазар Бенов, Стю Иванов, Влади Мичев, Тихомир Кръстев, както и много други гост музиканти в двете издания на Pop&Rock Meet’s Jazz & Friends.
С уникалната си китара с 8 струни, обединяваща бас (3 струни) и китара (5 струни), която изпълнява ролята на два отделни инструмента, съчетаваща и бас, JazzOrpheus ще ви изненада с нови аранжименти на познатите ви песни, изпълнени от Славена Даскалова.
На концерта по случай 10 години от появяването на проекта Pop&Rock Meet's Jazz на сцената на "София Лайв Клуб" заедно със Славена Даскалова и Петър Петров ще се качат музикантите Стю Иванов – ударни, Венци Благоев – тромпет, Тихомир Кръстев – саксофон и Димитър Стоев – тромбон.
Чуйте още подробности от звуковия файл.
85 години от рождението на журналиста и поет Георги Заркин бяха отбелязани в Чешкия център в София. Събитието, припомнящо жестоката съдба на този талантлив и достоен български писател, неслучайно беше организирано там. През 1968 г., докато е в затвора, Заркин обявява 28-дневна гладна стачка в знак на протест срещу нахлуването на армиите на Варшавския..
Марио Варгас Льоса става известен с романа си "Градът и кучетата", 1963, за да се нареди не само до най-големите писатели от Южна Америка като Габриел Гарсия Маркес, Карлос Фуентес и Хулио Кортасар, но и в света. Получава Нобелова награда за литература през 2010 година, а у нас през 2013беше удостоен с Доктор хонорис кауза на Софийския университет...
Латвийският сериал "Съветски дънки" е написан от българската сценаристка Теодора Маркова, която стои и зад редица от най-успешните български продукции през последното десетилетие. Той се превърна в сензация, след като спечели наградата на публиката на престижния телевизионен фестивал Series Mania 2024, а актьорът Карлис Арнолдс Авотс бе отличен с..
В епизод 587. "Трамвай по желание" дава пространство на Драматичен театър "Гео Милев" – Стара Загора. Конкретен повод е премиерата на спектакъла "Швейк през Третата световна война" – драматизация по знаменития роман на Ярослав Хашек "Приключенията на добрия войник Швейк през Световната война". "Добродушният герой на Ярослав Хашек се пренася в..
Пoредният брой на "Литературата, начин на употреба. На фокус – Полша", осъществен със спомоществователството на Полския институте посветен на Олга Токарчук. Полската писателка, есеистка, романистка, авторка на сценарии, поетеса и психоложка Олга Наво́я Тока̀рчук е родена през 1962 година в град Сулехов, Любушко войводство. Тя е носителка на..
"Когато вражеските самолети се появят, политиците ще се крият по мазетата, а летците ще поемат своя кръст", казва съвсем съзнателно по повод войната между..
1170 години след създаването си първата старобългарска азбука продължава да привлича интереса на учените, широката публика и любителите на загадки. В чест..
Художникът Николай Панайотов гостува в "Артефир" с призив да се замислим за "добрата новина" в живота си. "В последните месеци светът е изпълнен..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg