Сигурни ли са гражданите на България за финансовото си бъдеще при галопиращите цени дори и на най-необходимите стоки през цялата есен?
Нов ценови скок се очаква от 1 януари, когато и електроенергията, и газът ще повишат стойността си.
За всичко това се писа и говори много напоследък, само много хора не разбраха как ще бъдат защитени от държавните институции или от още необсъдения и неприет бюджет за 2022 година.
За държавата ще бъде трудно да се намеси в ценообразуването, както и в защитата на доходите и на гражданите, но все пак има механизми за защита поне на най-бедните слоеве от населението, каза за "Нашият ден" икономистът Адриан Николов от Института за пазарна икономика.
Международните анализатори смятат, че цените ще се успокоят през 2022-ра и 2023-та година, ако обаче не се случат и други непредвидени икономически обстоятелства.
Нямаше как цените да се задържат, защото през 2020 година имаше силно понижаване на производството, за сметка на обявяването на локдаун в различните държави.
Г-н Николов посъветва хората и сами да се погрижат за спестяванията си, както и да не разчитат винаги на традиционното средство за борба с инфлацията – закупуването на имоти.
Чуйте Адриан Николов в звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме за всички, че и ще остане. Ето например достатъчно акъл как да бъде изградена бързо и без особени вложения от наша страна стратегическата магистрала до Видин. Отговорните за това фактори, разните там магистралостроители и давачите на обещания да взимат по лист и химикалка и да си водят записки. Чуйте за..
На вчерашния 4 февруари 2024 г. 22-годишна жена намушка няколко души в центъра на София. В ефира на "Lege Atris" психиатърът Цветеслава Гълъбова коментира случая и постави акцент върху проблемите в системата за психично здраве в България. Жена намушка с нож трима души на столичния булевард "Витоша" (ОБНОВЕНА) Според д-р Гълъбова жената е..
Тема с продължение: Какво се случва с наредбите, засягащи парантерално хранене, какво дело в Административния съд на София предстои на 7 февруари – интервю в Lege Artis с д-р Антоанета Тончева , генетик и член на сдружението "Общност Мостове". Предстои открито съдебно заседание по сигнала за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето...
Катедра "Радио и телевизия" към Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски" организира среща с училищните медии в страната в рамките на своя годишен фестивал. Това обяви доц. Жана Попова в ефира на предаването "Нашият ден" . Според нея инициативата цели да обедини всички форми на училищна..
За естетичната медицина – регулацията, опасностите и решенията говорим в Lege Artis, след като министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди преглед на нормативната уредба в сферата. Регионалните здравни инспекции, от своя страна, започнаха проверки за нерегламентирани дейности, свързани с естетичната медици. Вниманието на държавните..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg