Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"257 podcast" - проект в полза на хората

Снимка: BulFoto

Подкастът за личностно и кариерно развитие на БНР празнува първия си рожден ден. И е отличен с PR Приз 2021. За тази една година той успява да приобщи стотици последователи и слушатели и получава значителна и смислена обратна връзка както от бизнес средите, така и от хора, които се опитват да преосмислят мотивацията си, в търсене на куража да отстояват и бъдат себе си.

Какво се крие обаче зад трицифреното число 257?

На първо място – 2 водещи (журналистката от Радио София Катя Василева и международната консултантка по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева), които в „Мрежата“ на програма „Христо Ботев“ разказват за своя проект.

На второ място – 5 минути време, в което е направо предизвикателство да разказваш и обясняваш (непременно с примери) откъде започва промяната, защо е важна емоционалната грамотност, каква е силата на уязвимостта, как да преизчислим емоциите си в наша полза или как да управляваме срама, защо перфекционизмът е нездравословна амбиция, а провалът може да бъде стъпка към успеха.

Катя Василева: „Осъзнаваме нашата отговорност, говорейки на слушателите от ефира на общественото радио. Високата степен на доверие към него ни задължава. Стараем се да бъдем оригинални, за да привлечем хората, но не им казваме какво да правят, а как да го правят, ако пожелаят.“

Кристина Крънчева: “Ние, хората, имаме доста поведенчески дефекти, за които не си даваме сметка, че притежаваме. Знаем ли как да се преборим с емоционалната си избухливост, например? Изобщо разпознаваме ли я? От ефира на Националното радио ние обръщаме внимание на тези неща и помагаме за тяхното преодоляване.“

В „Мрежата“ става дума и за куража, дързостта, увереността, доверието, принадлежността и благодарността – все качества, необходими, за да се върви напред. Двете водещи на „257 podcast“ подчертават, че е „важно да не губим, а да откриваме новото лице на мотивацията, да говорим не за това какво трябва да правим, а какво да спрем да правим…за да успеем".

Внимателният читател на този анонс ще да е забелязал, че не сме обяснили третата цифра от името на подкаста. Правилно.

На трето място – 7 секунди за първо впечатление.

Ако сте го получили, то всичко останало можете да научите в следващия звуков файл.

Чуйте повече от звуковия файл.

Снимки – BulFoto


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Д-р Валерия Матеева

Безплатни кожни прегледи в рамките на кампанията "Евромеланома" 2025

Безплатни прегледи за меланом се провеждат днес от над 200 специалисти в над 30 града из страната в рамките на кампанията "Евромеланома" 2025. За превенцията и лечението на рака на кожата говори в Lege Artis онкодерматологът д-р Валерия Матеева , началник на отделението по дерматохистопатология и имунохистохимия към УМБАЛ "Александровска"...

публикувано на 14.05.25 в 12:58
д-р Гена Грънчарова

Европейска седмица на здравето: България с най-висока смъртност в ЕС и застаряващо население

В рамките на Европейската седмица на общественото здраве тази година, темата за "Здравословно стареене срещу мултиморбидности в цифровия свят" беше във фокуса на дискусиите. По този повод в ефира на предаването Lege Artis  доц. д-р Гена Грънчарова, председател на Българската асоциация по обществено здраве, коментира ключови въпроси, свързани със..

обновено на 14.05.25 в 12:50

Българските медицински специалисти искат рязко увеличение на заплатите

Медицинските сестри и акушерките настояват за по-високи възнаграждения и по-добри условия на труд.  Ще бъдат ли изпълнени исканията – интервю в Lege Artis с Мая Илиева , председател на Синдиката на българските медицински специалисти. По думите на Илиева е проведена среща между Синдиката и екип от Министерството на здравеопазването. Срещата е..

публикувано на 14.05.25 в 12:01

Преди София Прайд 2025: Какво е да бъдеш куиър младеж в България

Точно месец преди София Прайд 2025 в "Нашият ден" своята лична история разказва Велислав Петров. Като куиър младеж в България, той описва осъзнаването на принадлежността си към ЛГБТИ общността, взаимоотношенията с родителите, отношението на учителите, особено в рамките на допълнението в Закона за предучилищното и училищното образование от 2024..

публикувано на 14.05.25 в 10:18
проф. Стоян Ставру

Ангажираност вместо истина: Новата формула за медийно съдържание

В изданието на предаването "Часът на етиката", излъчено по "Време за наука", проф. Стоян Ставру насочи вниманието към една от най-сериозните съвременни заплахи за обществото – манипулацията на вниманието, фалшивите новини и размиването на границите между журналистика и пропаганда. Според проф. Ставру, днес повече от всякога е необходимо да водим..

обновено на 13.05.25 в 14:07